"Taśmy prawdy" Renaty Beger doskonale nadają się do pokazania obłudy PiS - uważa rzecznik Samoobrony Mateusz Piskorski. Dlatego jego partia wykorzysta je w swoich klipach wyborczych.

Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu umorzyła śledztwo w sprawie domniemanego szantażowania parlamentarzystów Samoobrony za pomocą weksli podpisywanych przed wyborami w 2004 i 2005 roku.

Policjanci otworzyli ogień do kierowcy, który najpierw uderzył funkcjonariusza, a potem zaczął uciekać. Wcześniej zostali zaalarmowani, że kierowca może być pijany.

- Warszawscy powstańcy przelewali krew w obronie wolności Ojczyzny, dziś możemy przelać krew, ratując życie osobom chorym i cierpiącym - w ten sposób do udziału w dzisiejszej akcji zachęca ks. Zbigniew Surma duszpasterz honorowych dawców krwi.

- Z perspektywy historii Powstanie Warszawskie można uznać za wielką wygraną Polaków - powiedział w radiowej Trójce były żołnierz Powstania, prof. Władysław Bartoszewski.

Kupcy ze stadionu X-lecia w Warszawie nie chcą opuszczać stadionu i koczują przy swoim dobytku. Według zapowiedzi, likwidacja targowiska ma potrwać do końca września.

Centralne Biuro Śledcze i Straż Graniczna z Nowego Targu rozbiły gang przemytników broni i narkotyków. Każdemu z kilkunastu zatrzymanych grozi kara do dziesięciu lat więzienia.

Zakopiańska prokuratura przedstawiła zarzuty trzem mężczyznom, którzy w sylwestrową noc na Gubałówce zranili nożem sześć osób. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

Mało kto wie, że w Powstaniu Warszawskim brali udział żołnierze, którzy w czasach pokoju nie mieliby nawet szans zaciągnąć się do wojska. O głuchoniemych powstańcach opowiada najnowszy dokument Discovery Historia.

- Mianowanie Wojciecha Mojzesowicza na stanowisko ministra rolnictwa jest jaskrawym złamaniem umowy koalicyjnej - mówi Roman Giertych w wywiadzie dla "Naszego Dziennika". Według wicepremiera PiS chce doprowadzić do wcześniejszych wyborów.

Pedofil od miesięcy grasuje w dzielnicy Niebuszewo - alarmuje "Kurier Szczeciński". - Pod koniec roku szkolnego otrzymaliśmy kilka zgłoszeń - przyznaje policja.

Koalicja trwa mimo, że premier złamał umowę koalicyjną i resort rolnictwa powierzył kandydatowi PiS. Według informacji "Dziennika" tajemnica tkwi w tym, że nowego ministra popiera też Samoobrona.

- Będziemy budować od Suwałk i od Augustowa w stronę Doliny Rospudy, do granicy terenów chronionych - stwierdził w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Andrzej Maciejewski.