Antywykształciuch, który chciał wziąć lekarzy w kamasze... dopóki był trzecim bliźniakiem. Ludwik Dorn - będzie gościem Konrada Piaseckiego w nowym, autorskim programie na antenie TVN24 "Piaskiem po oczach". Start o 20.

Jarosław Kaczyński, a obok - Kazimierz Marcinkiewicz, Jan Rokita, Grzegorz Schetyna i Radosław Sikorski. To nie członkowie nowej partii politycznej, ale grono pedagogiczne w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Właśnie ruszyła rekrutacja na podyplomowe studia dla liderów politycznych.

Osiem osób z objawami zaczadzenia trafiło do szpitala po pożarze w Szczecinie, który wybuchł w piątkowy poranek. Nasz internauta, pan Artur Sławnikowski, nagrał pożar i przesłał nam zdjęcia.

Znowelizowana w piątek przez Sejm Karta Polaka przyznaje konsulom prawo do zasięgania opinii organów bezpieczeństwa co do osób wnioskujących o taką Kartę. W piątek nowelizację jednogłośnie przyjął Sejm.

To nie było pozdrowienie nazistowskie, tylko tzw. salut rzymski - uznał sąd i umorzył sprawę trzech członków Obozu Narodowo-Radykalnego, oskarżonych o propagowanie faszyzmu. Mieli się tego dopuścić, wykonując nazistowskie gesty podczas uroczystości na górze św. Anny w 2006 i 2007 r. Wyrok nie jest prawomocny, prokuratura zapowiada apelację.

Niedoszły porywacz dzieci z Bydgoszczy, który próbował wykraść noworodka ze szpitala i niemowlę z wózka na przydomowym tarasie, zgłosił się do poradni zdrowia psychicznego. Policja miała właśnie wydać portret pamięciowy mężczyzny.

PO wycofuje się z niektórych zapisów ustawy medialnej, które nie podobały się opozycji. Minister skarbu nie będzie powoływał członków władz mediów publicznych. A szefa Urzędu Kontroli Elektronicznej, który ma przejąć część kompetencji KRRIT ma powoływać Sejm, a nie premier, jak jest teraz.

- Wszelkie zmiany w ustawie o KRRiT powinny być przeprowadzone ostrożnie, żeby nie pozbawić pozycji konstytucyjnej organu konstytucyjnego – ostrzegał w TVN24 prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień. Jego zdaniem w Polsce zbyt łatwo dochodzi do zmiany prawa.

Platforma nie zdecydowała jeszcze, co dalej z abonamentem RTV. - Jeśli mój klub zgłosi wniosek w tej sprawie, to zapewne zostanie uwzględniony w nowelizacji ustawy medialnej - powiedziała w TVN24 posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Miał zaledwie 30 lat. Przejażdżka kultowym ferrari, o której śnił od dzieciństwa była jego ostatnią. Będzie nam go brakować - wspomina tragicznie zmarłego Jarosława Zabiegę redakcja "Super Expressu".

- Dokładnie było widać, że samochód wleciał tyłem w stronę filaru i od razu nastąpił wybuch baku z paliwem! - zapewnia nas internauta, który był świadkiem wypadku dziennikarzy. Twierdzi, że ferrari prowadził Jarosław Zabiega. Ale to niepotwierdzone informacje. Policja nie chce się na razie wypowiadać oficjalnie na ten temat, nieoficjalnie twierdzi, że za kierownicą siedział jednak Zientarski.

Maciej Zientarski przeżył wypadek, bo nie zapiął pasów - tak stwierdził w wywiadzie dla dziennika.pl przyjaciel dziennikarza Maciej Pruszyński. Stan Zientarskiego nadal jest ciężki.

Ministerstwo Obrony Narodowej pracuje nad powołaniem polskiego odpowiednika amerykańskiej Gwardii Narodowej - informuje "Polska". Narodowe Siły Rezerwowe miałyby liczyć 30 tys. ludzi i uzupełniać w pełni zawodową armię.

Najbardziej pożądanym przez Polaków przyszłym prezydentem byłby Donald Tusk - wynika z sondażu opublikowanego w "Rzeczpospolitej". Obecny premier ma znaczną przewagę nad drugim w kolejności byłym ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro. Lech Kaczyński jest dopiero trzeci.

Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ ponownie odmówiła w czwartek wszczęcia śledztwa w sprawie publicznego znieważenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez posła Platformy Obywatelskiej, Janusza Palikota.

Był na spacerze, kiedy usłyszał gwizd pędzącego samochodu i huk, potem zobaczył kulę ognia. Jako jedna z pierwszych osób znalazł się na miejscu wypadku ferrari. Wraz z przypadkowym przechodniem udzielił pierwszej pomocy jednej z ofiar, jak się okazało - dziennikarzowi Maciejowi Zientarskiemu.

- Lewica, ze względu na kryzys wewnętrzny, wraca do starej, prorosyjskiej ideologii - tak w Magazynie 24 godziny Antoni Mężydło (PO) komentował oświadczenie szefów SLD i SDPL, że instalacja systemu antyrakietowego USA w Polsce ma charakter ofensywny wobec Rosji.

- Jeżeli ktoś złoży prośbę o nadanie obywatelstwa, jestem przekonana, że prezydent nadałby je każdemu - tak w Magazynie "24 Godziny" Ewa Junczyk-Ziomecka z Kancelarii Prezydenta tłumaczyła stanowisko Lecha Kaczyńskiego w sprawie przywrócenia obywatelstwa wyrzuconym w Marcu'68 z kraju Polakom pochodzenia żydowskiego.