W okresie, gdy Aleksander Kwaśniewski kierował Komitetem ds. Młodzieży i Kultury Fizycznej, w instytucji tej miały miejsce istotne nieprawidłowości w zarządzaniu publicznymi pieniędzmi - pisze "Nasz Dziennik". Dlatego były prezydent ma zostać przesłuchany przez prokuratorów.

Polskie produkty regionalne będą promowane za granicą przez agencję reklamową Lowe GGK - ogłosiła niedawno Agencja Rynku Rolnego. Sam pomysł kampanii może i jest słuszny, ale zwycięzca przetargu już niekoniecznie. Dlaczego? Bo z koncernem związany do niedawna był Andrzej Halicki z PO. - To konflikt interesów - mówią eksperci "Dziennikowi".

Bojkot olimpiady jest złym pomysłem, ale Polscy sportowcy powinni w Chinach zamanifestować solidarność z uciskanymi Tybetańczykami - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez IQS dla portalu gazeta.pl.

- Myślę, że musimy poczekać na wyjaśnienie całej sprawy, nie śpieszyłbym się z wyrokami - tak o sprawie o molestowanie przez ks. Andrzeja wychowanków schroniska dla trudnej młodzieży mówił gość "Magazynu 24 godziny" prowincjonał dominikanów Krzysztof Popławski.

22 zabitych żołnierzy, milionowe wydatki i brak oczekiwanych efektów wojskowych - z drugiej strony zdobyte doświadczenia i świadomość "walki w słusznej sprawie". Goście Magazynu "24 godziny" podsumowywali pięć lat naszej obecności w Iraku. - Wykazaliśmy się odwagą wojskową i naiwnością gospodarczą - mówili.

Przed świętami bez przełomu w kwestii Traktatu Lizbońskiego. - Obie strony muszą się cofnąć. Kompromis to proponowana przez PO uchwała i zapisy, które się w niej znalazły – powiedział w Magazynie 24 Godziny wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

Znany publicysta i polityk postanowił umożliwić internautom ściąganie odcinków swojego videobloga na telefony komórkowe i iPody. - Każdego dnia dokonywanych jest około 130 pobrań - twierdzi w rozmowie z tvn24.pl Janusz Korwin-Mikke.

- PO zachowuje się jak kierowca, co się upił sondażami i jedzie na drzewo, jakim jest ratyfikowanie traktatu. Warto odłożyć spory i pomyśleć o Polsce – upominał Zbigniew Girzyński (PiS). – Ale nie przez głosowanie nad niekonstytucyjną ustawą i propagandowe ekscesy – odpierała atak Julia Pitera (PO). W „Kropce nad I” było gorąco.

- W skali narodu warto było jechać do Iraku. Do tego czasu armia była papierowa. Dziś dziesiątki tysięcy żołnierzy brało udział w tej trudnej misji i zdobyło rzeczywiste doświadczenie – twierdzi Tomasz Kloc, były saper ciężko ranny w Iraku.

Obrzędu obmycia nóg 12 starcom dokonał na czwartkowej mszy Wieczerzy Pańskiej metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz. Uroczyste nabożeństwo odbyło się w archikatedrze Jana Chrzciciela.

Czteroletni chłopiec zginął w pożarze we wsi Bejsce (Świętokrzyskie). Był jednym z trójki dzieci, które bawiąc się na strychu stodoły, najprawdopodobniej zaprószyły ogień.

- Prezydent nie może arbitralnie stwierdzić: nie podpiszę ustawy ratyfikacyjnej. Konstytucja wyraźnie to przywiduje – stwierdził w magazynie „24 godziny” były prezes TK Marek Safjan. Jego zdaniem Lech Kaczyński myli się twierdząc, że ma w tej sprawie „rewolwer’, który może, ale nie musi użyć.

Pojawił się nowy fakt w sprawie niszczenia komputerów w Ministerstwie Sprawiedliwości. Biegły prokuratury stwierdził, że twardy dysk w laptopie prokuratora Jerzego Engelkinga też został uszkodzony - dowiedziało się Radio ZET.

Był i pozostał zdeklarowanym przeciwnikiem wojny w Iraku - specjalista ds. międzynarodowych, prof. Roman Kuźniar uważa, że cena za usunięcie Saddama Husajna była zbyt wysoka. W Magazynie 24 Godziny stwierdził, że na irackiej interwencji najbardziej zyskały Iran, Rosja i Chiny.

Bezdomny z Opola nie ma środków do życia. Wszystko przez pracownicę jednego z ośrodków społecznych, która odmówiła przyjścia na wywiad środowiskowy do szpitala obawiając się, że zarazi się od mężczyzny gruźlicą.

Leszek Miller, który jako premier pięć lat temu zdecydował o wysłaniu polskich wojsk do Iraku, nie żałuje swojej decyzji. - Gdybym się teraz wycofał z tej decyzji przekreśliłbym ofiary z krwi polskich żołnierzy - mówi gość Magazynu 24 Godziny.

Jedna z osób, które zginęły w wypadku, w którym uczestniczył samochód BOR, mogła być osobistym ochroniarzem Wojciecha Jaruzelskiego - ustaliło radio TOK FM. W zderzeniu z busem na trasie Olsztynek-Jedwabno zginęły dwie osoby jadące samochodem Biura Ochrony Rządu.

- Nie ma mowy o złamaniu dyscypliny. Jeśli PO liczy, że przed głosowaniem ws. ustawy ratyfikującej Traktat Lizboński wyłuska kilku posłów, to się przeliczy – stwierdził Adam Hofman. Młodzi posłowie PiS stanowczo zdementowali doniesienia „Wprost”, jakoby mieli zamiar złamać jedność w klubie.

Poseł PO Janusz Palikot, nazywając o. Tadeusza Rydzyka "Belzebubem z Torunia" i "diabłem", obraża moje uczucia religijne - stwierdził były wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski w doniesieniu do prokuratury. Domaga się wszczęcia postępowania karnego.

Minister obrony narodowej Bogdan Klich jest zadowolony z efektów polskiej misji w Iraku. Zapowiedział, że obecność polskiego kontyngentu w tym kraju powoli dobiega końca.