- Radio Maryja umocniło polski Kościół, czynny polski katolicyzm i przywróciło realne prawa obywatelskie niemałej grupie Polaków - uważa Jarosław Kaczyński. Premier dodał, że decyzja w sprawie rozgłośni nie należy do niego, ale do Kościoła.

- Ludzie dosyć mają agresji, chamstwa i wzajemnych inwektyw. Wzywamy, nawet prosimy Platformę, aby zmierzyła się z nami na konkretny program - zaapelował sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński podczas konferencji prasowej PiS.

Otylia Jędrzejczak skazana na 9 miesięcy ograniczenia wolności i zakaz prowadzenia samochodu przez rok. Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok wydany w pierwszej instancji, który uznawał ją za winną nieumyślnego spowodowania wypadku w 2005 roku, w którym zginął jej brat.

- Bardzo dobrze się stało, że takie stanowisko zostało zajęte, bo prosiło się o to już dawno - tak bp Tadeusz Pieronek skomentował przemówienie kard. Stanisława Dziwisza. Abp Sławoj Leszek Głódź komentarza odmawia.

Samoobrona alarmuje: zatrzymanie Piotra Tymochowicza to zagrywka polityczna. Policja odpowiada: były podstawy, by uważać, że Tymochowicz mógł ściągać z internetu pornografię dziecięcą.

-Janusz Kaczmarek jest nieprzygotowany, popełnia różne błędy i ma problemy z pamięcią - powiedział po konferencji byłego szefa MSWiA Tadeusz Cymański.

- 5 lipca rozmawiałem z prezydentem Lechem Kaczyńskim o akcji CBA w resorcie rolnictwa. Mam swoją własną wersję przecieku, ale zaprezentuję ją tylko przed sądem A Zbigniew Ziobro kłamie, kłamie i jeszcze raz kłamie tylko po, to żeby nie powstała komisja śledcza - powiedział na konferencji prasowej w Sejmie Janusz Kaczmarek.

- Marszałek niesłusznie dokonał autocenzury, pominął fragmenty dość istotne, nie podając przyczyn – ocenił szef komisji ds. specsłużb Janusz Zemke (SLD). Na "poszatkowane' czytanie stenogramów z zeznań byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka przed komisją ds. służb specjalnych skarżył się też poseł Samoobrony Krzysztof Sikora. - Niektóre wątki składają się w jakieś nielogiczne treści - ocenił.

Rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim do wszystkich podstawówek i gimnazjów placówek oświatowych całego kraju zawitały, czy może raczej, powinny zawitać mundurki. Uczniowie zgodnie z oczekiwaniami buntują się: mundurki są okropne!

- Oleksy namawiał mnie do składania fałszywych zeznań w sprawie syna Leszka Millera - ujawnił Aleksander Gudzowaty radiu RMF FM. Były szef SLD mówi, że to "fragment szerszej akcji" przeciwko niemu.

Komornik przystąpi do eksmisji byłych betanek z Kazimierza Dolnego 10 października - informuje rzeczniczka Krajowej Rady Komorniczej. Zakon opłacił koszty eksmisji i wskazał pomieszczenia zastępcze dla eksmitowanych.

Andrzej Lepper nie stawił się przed komisją regulaminową Sejmu, która miała opiniować wniosek o uchylenie mu immunitetu. Przedstawił zwolnienie lekarskie. - A jeszcze wczoraj wieczorem był zdrowy i występował w programie "Teraz My" - zwracają uwagę politycy PiS.

Szybka konferencja prokuratury w sprawie Janusza Kaczmarka była możliwa dzięki komputerowemu programowi de'billing, "banalnie prostemu" wynalazkowi prokuratorów i informatyków - donosi "Rzeczpospolita".

- Zasugerował, że nasz kraj jest niedemokratyczny, a słowa poszły świat - w ten sposób skomentował w "Sygnałach Dnia" wczorajszą wypowiedź byłego prezydenta Czech Bogdan Borusewicz. Havel stwierdził, że na wybory w Polsce powinni przyjechać niezależni obserwatorzy.

- Zajmuję się bardzo niebezpieczną pracą, dlatego spodziewałem się takich akcji i chęci przejrzenia wszystkich moich komputerów - komentuje w TVN24 swoje wczorajsze zatrzymanie Piotr Tymochowicz, specjalista od wizerunku i doradca m.in. Andrzeja Leppera.

Najsłynniejszy ostatnio polski aresztant rozpoczął protest. Informację o odmowie przyjmowania posiłku posła Stanisława Łyżwińskiego potwierdziła Rzeczpospolitej służba więzienna.

- Biorę sobie słowa kardynała Dziwisza do serca i analizuję, jak każdy katolik - tak wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra skomentował krytyczne słowa krakowskiego duchownego wobec Radia Maryja. Unikał jednak opowiedzenia się po którejś ze stron kościelnego konfliktu.