Zbigniew Ziobro traci zimną krew i atakuje wszystkich na oślep, uderza w partie opozycyjne, które doprowadzą do upadku PiS-u - stwierdził w TVN 24 Grzegorz Napieralski z SLD. - Działania PiS to "pic na wodę fotomontaż" - wtórował Sławomir Nowak z PO.

- Istnieją dowody, które potwierdzają moją wiarygodność - zapewnia Janusz Kaczmarek. Dodaje, że wskazał już sejmowej speckomisji gdzie można je znaleźć. Były szef MSWiA domaga się komisji śledczej w sprawie akcji CBA.

Piątkowa konferencja prokuratury i ujawnienie dowodów, mających świadczyć o winie Janusza Kaczmarka wciąż wywołuje duże emocje. Część opozycji ma zastrzeżenia co do roli Zbigniewa Ziobry w całej sprawie.

Poznań ma od soboty nowy pomnik. Waży on 5 ton, a jego odsłonięcie było jedną z atrakcji Dni Pyrlandii - dwudniowego festynu miejskiego.

W Przelewicach w zachodniopomorskiem w niedzielę drugi dzień Święta Miodu. Pszczelarze nie tylko z tego regionu oferują różnorodne gatunki miodów oraz wyroby z wosku.

Siedem lat temu w Miednoje koło Tweru w Rosji otwarto cmentarz polskich jeńców wojennych, zamordowanych wiosną 1940 roku na rozkaz Józefa Stalina. W niedzielnych obchodach rocznicy wezmą udział rodziny pomordowanych, a także przedstawiciele polskich władz.

Koncertem kantora Josepha Malovany'ego z Nowego Jorku oraz jego studentów i chóru kantorów "Hasidic Cappella" z Moskwy rozpoczyna się w niedzielę IV edycja warszawskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera".

Wszechogarniająca korupcja i metody, jakimi walczy z nią rząd - to główne tematy orędzia Jarosława Kaczyńskiego. Premier zaapelował do Polaków o poparcie w tej walce.

Wulgarne przedrzeźnianie kobiety podczas audycji w TOK FM zarzuca Tomaszowi Lisowi grupa dziennikarzy. - Wydałem w istocie kilka dźwięków, ale jest oburzające, że grupa prawicowych redaktorów skojarzyła je z Joanną Lichocką - broni się publicysta.

Dochodzenie w sprawie wypadku na pokazach lotniczych Air Show w Radomiu dopiero się zaczyna, ale eksperci już stawiają pierwsze hipotezy. Ich zdaniem tragedia prawdopodobnie następstwem błędu pilota

- Konferencja prokuratury to spektakl w amerykańskim stylu. Chciała ona udowodnić, że komisja śledcza nie jest potrzebna - stwierdził na konferencji prasowej szef Samoobrony Andrzej Lepper.

Były szef PZU Jaromir Netzel został zwolniony z warszawskiego szpitala MSWiA, w którym od piątku przebywał na obserwacji.

Janusz Kaczmarek nie chce mówić, dlaczego skłamał na temat swojego spotkania z Ryszardem Krauzem. - Mógłbym dostać zarzuty za wpływanie na tok postępowania prokuratorskiego - przekonywał w sobotę na wspólnej konferencji z Romanem Giertychem.

Lech Kaczyński zostanie przesłuchany w sprawie przecieku z akcji CBA w resorcie rolnictwa. Kancelaria Prezydenta w oficjalnym komunikacie poinformowała, że spotkanie z Januszem Kaczmarkiem w przeddzień akcji odbyło się w szerszym gronie i dotyczyło terroryzmu.