Poseł Czartoryski nie zrozumiał mojej wypowiedzi. Być może jest podenerwowany byciem podsłuchiwanym, o czym się niedawno przekonał - mówi Julia Pitera. To jej odpowiedź na zarzuty Arkadiusza Czartoryskiego, że "Pitera w telewizji publicznej pochwaliła Adolfa Hitlera".

Piotr Boroń, senator PiS został nowym członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - dowiedziała się TVN24. Powołał go prezydent Lech Kaczyński w miejsce Wojciecha Dziomdziory, który zrezygnował w kwietniu tego roku.

Mąż Czeczenki, której troje dzieci zginęło w Bieszczadach podczas próby przejścia przez "zieloną granicę" - przyjechał do Polski. Mężczyzna złożył wniosek o przyznanie mu statusu uchodźcy.

Zalane ulice, podtopione piwnice i wiele unieruchomionych przez deszcz samochodów - tak wygląda Częstochowa po przejściu gwałtownej, popołudniowej ulewy.

Olbrzymia uprawa marihuany w Moskwie. Ponad 700 krzaków konopi indyjskich znaleźli policjanci w miejscowości o takiej nazwie w powiecie łódzkim.

Ponad 2 promile alkoholu miał kierowca autobusu zatrzymany dziś pod Ostrołęką - podała policja. Sam kierowca twierdzi, że wypił piwo.

Znalezione ciało to na pewno nie są zwłoki zaginionego w sobotę pilota. Brat lotnika, po obejrzeniu ciała, które znaleźli pracownicy piaskowni pogłębiający dno Wisły, nie potwierdził tożsamości zaginionego.

Jarosław Gowin będzie liderem listy wyborczej Platformy Obywatelskiej w Krakowie - dowiedział się portal tvn24.pl. Informację, że taką decyzję podjął zarząd PO potwierdził w rozmowie z TVN24 Sławomir Nitras.

Bogdan Zdrojewski zdementował informację "Super Expressu", jakoby Izabela Małysz miała kandydować z list PO. Wcześniej Bronisław Komorowski stwierdził, że cieszyłby się, gdyby żona mistrza w skokach narciarskich znalazła się w Sejmie.

Stosuj zasady Konstytucji RP, prowadź działalność publiczną w sposób jawny, bądź uczciwy, podejmuj decyzje zgodnie z zasadami prawa i własnym sumieniem, nie oskarżaj bez dowodu - to niektóre z osiemnastu zasad, ujętych w przygotowanej przez koalicję Lewica i Demokraci Karcie Standardów Politycznych.

Kampania gadżetowa liczy się w kraju coraz bardziej. Zaczęło się od niszczarki Ziobry, później były tabletki uspokajające, czekolady, bochenek chleba i wiele innych. Prezes PSL Waldemar Pawlak nie chciał być gorszy i też pokazał gadżet - uniwersalną, pogodowo-polityczną parasolkę.

Chwiał się na nogach, plątał mu się język i widać było, że jest pod wpływem alkoholu - w takim stanie 44-letni kapitan Romuald K. odczytywał apel poległych podczas łódzkich uroczystości z okazji 68. rocznicy napaści ZSSR na Polskę i Dnia Sybiraka.

Wrocławski prokurator Tadeusz M. został zatrzymany przez policję. Prawnik - zwany we Wrocławiu "Czerwonym Październikiem" - stracił immunitet, bo jest podejrzany o branie łapówek.

Zostało wydane postanowienie o postawieniu zarzutów biznesmenowi Ryszardowi Krauzemu - poinformował we wtorek w TVN24 minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Kamisa D., Czeczenka, której troje dzieci zginęło w Bieszczadach podczas próby przejścia przez "zieloną granicę", zdecydowała się złożyć wniosek o nadanie jej statusu uchodźcy.

- Nie chciałbym, aby IPN był posądzany w jakikolwiek sposób, że włącza się w kampanię wyborczą - powiedział Janusz Kurtyka, prezes IPN. Dlatego chce odłożyć publikację katalogów na czas po wyborach.

Na 15 listopada Sąd Apelacyjny w Poznaniu wyznaczył nowy termin apelacji w sprawie czterech policjantów, oskarżonych o wszczęcie strzelaniny, w której zginął 19-letni Łukasz Targosz, a jego rówieśnik Dawid Lis został ciężko ranny.