Dwie kolorowe kopie dokumentów kluczowych dla zbrodni katyńskiej opublikowała "Gazeta Wyborcza". Jeden z nich to notatka szefa NKWD Ławrentija Berii z początku marca 1940 r., drugi to odpowiedź Stalina z odręcznymi notatkami.

Polska Wikipedia świętuje szóste urodziny. Założyciele i autorzy internetowej encyklopedii spotkali się na uroczystym zjeździe w Częstochowie.

Płk. Wojciech Krupa, lider lotniczej grupy akrobatycznej "Żelazny", która w niedzielę na pokazach w Bielsku-Białej uczciła pamięć zmarłych kolegów, zapewnia, że zespół nadal będzie występować.

Janusz Kaczmarek wcale nie chciał ostrzec Andrzeja Leppera, ale Ryszarda Krauzego - twierdzi "Rzeczpospolita". A "Wprost" donosi, że CBA ustaliło, że Kaczmarek i Krauze mieli telefony na kartę, które służyły im wyłącznie do porozumiewania się między sobą.

Jedna osoba zginęła na miejscu, a trzy, w tym dwójka dzieci, zostały ranne w wypadku nieopodal Miechowa w Małopolsce. Kierowca został już zatrzymany, miał ponad dwa promile alkoholu we krwi.

Po "wyjątkowym" kijowskim wystąpieniu Aleksandra Kwaśniewskiego na Ukrainie panuje niesmak - donosi "Dziennik". Jedna z ikon pomarańczowej rewolucji wiele nad Dnieprem straciła.

Kobiet w polskiej polityce jest za mało, a powinno być więcej - do takiego ogólnego wniosku doszły rozmówczynie zaproszone do "Magazynu 24 Godziny".

Doświadczeni prokuratorzy nie chcą pracować w elitarnych zespołach, podległych ministrowi Zbigniewowi Ziobrze - twierdzi "Newsweek". Śledczy boją się politycznych zleceń.

Minister rolnictwa zarzuca Prokomowi Ryszarda Krazuego, że jest ogromnym dłużnikiem Skarbu Państwa. Firma odpowiada: niektóre spółki z Grupy Kapitałowej Prokom "pozostają w sporze sądowym z Agencją Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa co do zasad płacenia opłat za użytkowanie wieczyste nieruchomości".

Premier Jarosław Kaczyński zagroził Polakom, że jeśli nie wybiorą PiS, to wyprowadzi na ulice armię, bo 21 października tylko w jego ręku będzie pełnia władzy - komentuje Julia Pitera (PO) słowa premiera, że zwycięstwo PO i LiD będzie kolejnym 13 grudnia 1981.

PiS w Lublinie, PO w Szczecinie, LiD w Kielcach, LPR we Wrocławiu, a PSL w Radomiu. Politycy spędzili niedzielę na konwencjach. I choć różniły się programem i oprawą, to niemal każda z nich miała wspólnego bohatera - Aleksandra Kwaśniewskiego.

Józef Oleksy nie wystartuje do Sejmu z listy Samoobrony, ale będzie z nią współpracować - stwierdził dziś Andrzej Lepper. - Nie podjąłem jeszcze decyzji o aktywizacji w życiu publicznym - tłumaczy Oleksy.

Dwoje młodych ludzi zginęło w niedzielę w zderzeniu dwóch motolotni w okolicy lotniska w podradomskim Piastowie.

Andrzej Lepper chce pozwać do sądu premiera Jarosława Kaczyńskiego - za wypowiedzi dotyczące okoliczności swojego odwołania z rządu. Szef Samoobrony przygotowuje przeciw szefowi rządu pozew cywilny.

Jarosław Kaczyński jest równie niepokojący, jak Aleksander Kwaśniewski. Co i ile wypił w Rzeszowie, jeśli powiedział, że zwycięstwo Platformy w wyborach będzie oznaczać 13 grudnia 1981 roku - pytał na konwencji PO w Szczecinie Donald Tusk.