Choć Sejm rozwiązał się przed blisko dwoma tygodniami, na posiedzeniu zbiera się Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich. Ma zająć się zaległymi sprawami: trzema wnioskami o uchylenie immunitetu szefowi Samoobrony Andrzejowi Lepperowi.

Wzruszenie, radość i poczucie spełnienia  - odtwórcy głównych ról w filmie "Katyń" Andrzeja Wajdy nie kryli po premierze emocji. Wcielenie się w postacie, których udziałem stała się tragedia tamtych wydarzeń okazało się dla nich zarazem zaszczytem, jak i wyzwaniem.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że nie przeprosi dr Mirosława G., za swoje sugestie jakoby był on mordercą. W programie TVN "Teraz My" minister zapowiedział też, że prokuratura wkrótce oskarży kardiochirurga o korupcję.

Mała Irakijka Jannat, która we Wrocławiu z powodzeniem była operowana przez polskich lekarzy, odleciała wieczorem do Bagdadu wraz z ojcem i dziadkiem.

Senator Robert Smoktunowicz zrezygnował w członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Decyzje co do dalszej kariery politycznej ma podjąć w środę. Już wcześniej start ze swoich list zaproponowała mu Lewica i Demokraci.

- Obsesja na punkcie Macierewicza uniemożliwiała dobre funkcjonowanie Sikorskiego jako ministra obrony narodowej - powiedział szef MON Aleksander Szczygło w "Kropce nad i" w TVN24. Zarzucił też swojemu poprzednikowi niewiedzę o współczesnym Afganistanie.

Partia Rozwoju, Samoobrona Odrodzenie, Nowa Wizja Polski są wśród 35 już zarejestrowanych komitetów wyborczych. W sumie do Państwowej Komisji Wyborczej zgłosiło się ich 57.

Rafał Pszczoła od lat pomaga w Caritasie w Częstochowie - w zamian za jedzenie rozpakowuje dary. Mieszka w kamienicy, która niedługo pójdzie do rozbiórki i nie wie, gdzie zamieszka, bo nie ma za co nowego lokum opłacić. Choć służy innym, sam nie pracuje.

W 90 proc. szkół średnich i 75 proc. szkół podstawowych ma miejsce handel narkotykami. Takie zatrważające dane przedstawiają policyjne statystyki.

- To, co zrobili panowie rządzący, było po prostu podłe i odrażające - w ten sposób nowy nabytek PO, Kazimierz Kutz, skomentował przejście Nelly Rokity do Kancelarii Prezydenta, co spowodowało z kolei odejście Jana Rokity z PO.

Polskie Radio skierowało do Rady Etyki Mediów skargę w sprawie zniesławienia tej instytucji przez „Gazetę Wyborczą”. Chodzi o tekst Jarosława Kurskiego, w którym autor pisze m.in.: „Państwowe Radio i Telewizja, jak w putinowskiej Rosji, stały się usłużnym propagandystą polityki rządu.”

Zwarcie w instalacji elektrycznej było przyczyną awaryjnego lądowania samolotu F-16 w środę na warszawskim Okęciu.

Prokuratura zdecydowała, że nie będzie stawiać zarzutów Czeczence, której trójka dzieci zginęła w Bieszczadach w czasie przekraczania "zielonej granicy". Kamisa zaprzeczyła, że przez Bieszczady szła w większej grupie. - Opowiedziała nam zatrważającą historię - mówią prokuratorzy i policja.

Trzej sędziowie - dwaj Trybunału Konstytucyjnego i jeden Naczelnego Sądu Administracyjnego - współpracowali ze specsłużbami PRL. Taka informacja znajdzie się pierwszej części katalogów IPN - dowiedziało się RMF FM.

- Za nikim biegać nie będziemy, nam ludzi na listach nie brakuje - powiedział Lepeper w Łodzi. Jeszcze rano w Katowicach Lepper nie wykluczył, że Miller może startować z list Samoobrony w wyborach. Sam Miller też niczego nie wyklucza.

Uczniowie, którzy nie czytają lektur już nie będą mogli wykręcić się brakiem egzemplarza na bibliotecznej półce. Teraz lektury szkolne będą dostępne on-line z możliwością legalnego ściągnięcia ich na twardy dysk komputera.

Trzebniccy lekarze przyszyli urwane przez pralkę ramię ośmioletniego chłopca spod Łodzi. Jest duża szansa, że ręka Dominika będzie działać jak zdrowa.