- Warunki, na jakich przystąpiła Polska do UE to główna przyczyna niekorzystnej sytuacji w rolnictwie - powiedział "Naszemu Dziennikowi" Andrzej Lepper

- Nie mieliśmy do czynienia "z dwoma takimi, którzy ograli Europę", a z dwoma takimi, którzy grali Europie na nerwach, ale w końcu niewiele ugrali - mówi Donald Tusk w wywiadzie udzielonym "Faktowi".

Rosjanie chcieli doprowadzić do bankructwa Rafinerii Gdańskiej i przejąć polski sektor paliwowy - twierdzi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Antoni Macierewicz.

Podczas gdy pielęgniarki okupują kancelarię premiera, a lekarze zwalniają się z pracy, Rada Ministrów będzie pracować na dzisiejszym posiedzeniu nad ważnymi dla przyszłości służby zdrowia projektami.

To już II edycja dolnośląska rajdu Poland Trophy, imprezy dla miłośników samochodów terenowych i całkowitych bezdroży. Nasz internauta wziął w niej udział.

W ciągu trzech ostatnich miesięcy do Polski wpłynęło ponad 1,5 mld euro od pracujących za granicą emigrantów - pisze "Rzeczpospolita".

Zapowiadane przez synoptyków ulewne deszcze i burze przeszły w poniedziałek wieczorem przez województwo lubuskie. Ich skutkiem są zalane piwnice i ulice, połamane drzewa.

- Zwrócimy się do Ligi Polskich Rodzin z prośbą o wyjaśnienie doniesień prasowych dotyczących ewentualnych nieprawidłowości przy finansowaniu kampanii - zapowiedział Marek Kuchciński.

- To trudna decyzja. Przy takiej determinacji to jest problem przegranej - mówi Jadwiga Staniszkis pytana o to, czy pielęgniarki powinny opuścić kancelarię premiera - Wyjście byłoby kolejnym poniżeniem - dodaje. Prof. Staniszkis była gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad i"

Obniżone oceny ze sprawowania i odwołane przez miejscowego proboszcza bierzmowanie. To tylko część kar dla uczniów gimnazjum w Ostrowie na Podkarpaciu, którzy w ramach buntu zorganizowali zakrapianą imprezę.

To było naprawdę królewskie powitanie. Hymny Narodowe, honory wojskowe i asysta kawalerzystów z lotniska do prezydenckiego Pałacu - tak rozpoczęła się pierwsza wizyta w Polsce króla Arabii Saudyjskiej Abdullaha bin Abdulaziz Al Sauda.

Współorganizator gliwickiej konferencji programowej PO oddaje partyjną legitymację. - Wydarzenia ostatnich miesięcy w śląskiej Platformie Obywatelskiej budzą mój zdecydowany sprzeciw - tłumaczy Janusz Moszyński, marszałek województwa śląskiego.

Projekt ustawy o powszechnym dostępie do zasobów archiwalnych IPN przedstawił Poseł Bogusław Bosak (PiS). Zakłada on, że każdy miałby prawo dostępu do materiałów IPN na swój temat. - Chcę by stał się to projekt całego PiS - mówi nam Bosak.

Łatwo nim ominąć uliczny zator, łatwo zaparkować i w ogóle łatwo się nim poruszać, bo nie potrzeba nawet prawa jazdy. Sejm chce to zmienić, bo niestety na skuterze też łatwo o wypadek. Policyjne statystyki są niepokojące.

Nie blefuje, nie kłamie, nigdy nie mówi nie - tak przynajmniej być powinno, jeśli ktoś jest negocjatorem. W Polsce jest ich 280, ale tylko jedenastu pracuje na etatach.