Po trzydziestu latach znaleziono go podczas porządkowania archiwów na strychu Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy ma swój pomysły na rozwiązanie kryzysu w służbie zdrowia i już jutro w samo południe przedstawi je rządowi. Podobno lekarze są gotowi rozłożyć podwyżki na kilka lat.

"F-16 precz z Poznania", "F-16 albo my" - z takimi hasłami na drogę dojazdową do lotniczej bazy w Krzesinach wyszli mieszkańcy okolicznych dzielnic Poznania. Niosą trumnę "dla pierwszej ofiary śmiertelnej wojskowego samolotu" i żądają jednego - przeniesienia bazy dalej od miasta.

Janusz Kochanowski stwierdził w TOK FM, że zaproszenie na spotkanie poznacza, że Jarosław Kaczyński nie wyklucza jego pośrednictwa w rozmowach z pielęgniarkami.

Klub LPR złożył już u marszałka Sejmu wniosek o powołanie komisji śledczej do spraw działalności spółki Larchmont Capital należącej do Marka Dochnala.

Premier mówi o pikniku przed jego kancelaria i o tym, że niezjedzenie kolacji to jeszcze nie głodówka, a opozycja komentuje. - Dziwię się, że używa takiego języka, który stawia go w trudnej sytuacji negocjacyjnej - ocenia poseł PO Bronisław Komorowski.

Pasażerowie, którzy od wczorajszego poranka oczekiwali na odlot i na własny koszt spędzili noc we Wrocławiu, ok. 8.50 odlecieli w końcu do Londynu.

Pielęgniarki okupujące kancelarię premiera łamią prawo i dlatego nie będzie z nimi rozmów - powtórzył premier Jarosław Kaczyński w "Sygnałach Dnia". O proteście głodowym sióstr powiedział, że "brak kolacji, to jeszcze nie głodówka".

- Mogę zakładać, że LPR zrobiła ze mnie "słupa" - mówi "Gazecie Wyborczej" Przemysław Piasta - były szef Ligi w Wielkopolsce. - To tylko insynuacje - zapewnia Wojciech Wierzejski.