Jeśli ruchy antyaborcyjne zgłoszą projekt zaostrzający jeszcze ustawę antyaborcyjną, to lewica i organizacje feministyczne złożą kontrprojekt ustawę liberalizujący - donosi "Dziennik".

Zmiana na stanowisku sekretarza klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Zostanie nim poseł Arkadiusz Czartoryski, który zastąpi dotychczasowego sekretarza Zbigniewa Girzyńskiego.

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Waldemar Pawlak proponuje powstanie nowej koalicji - informuje "Dziennik". PSL miałoby doprowadzić do porozumienia między PiS a PO.

Wrocławska prokuratura skierowała do sądu wniosek o aresztowanie Marka Ignora - szefa klubu radnych PO. Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów - pobicia i znieważania policjantów oraz stawiania oporu. Wczoraj został zawieszony w prawach członka Platformy Obywatelskiej.

Grupę 16 fałszerzy paszportów rozbiła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Sfałszowane paszporty były później dostarczane organizatorom przerzutu ludzi mogących mieć powiązania z organizacjami terrorystycznymi.

- Traktowane byłyśmy z szacunkiem, ale bardzo przeżyłyśmy psychicznie to, co nam mówiono - że w białym miasteczku jest sześć osób i dużo polityków - relacjonowały pielęgniarki, które po ośmiu dniach protestu opuściły kancelarię premiera.

Janusz Sz., znany warszawski adwokat, został oskarżony o kierowanie porwaniem Jana Załuski, biznesmena z polskim i austriackim obywatelstwem – dowiedział się tygodnik "Wprost".

- Jesteśmy w tym samym punkcie. Nie ma żadnych deklaracji rządu. Jutro kolejne spotkanie. Apelujemy do miasteczka namiotowego - zostańcie z nami, to jeszcze nie jest koniec - powiedziała jedna z czterech pielęgniarek, które po około godzinnej rozmowie z premierem, opuściły budynek.

Amerykański zespół akrobacji samolotowych "Thunderbird" zaprezentował w Poznaniu specjalny pokaz. Rozczarowała jedynie pogoda.

Adwokat Leszek Piotrowski, który reprezentuje rodzinę Barbary Blidy, przebywa w szpitalu. Adwokat mówi, że został pobity wieczorem z czwartku na piątek, jednak o zajściu nie zawiadomił policji.

SLD powinno oddać to co wcześniej nakradło i dać pielęgniarkom - to reakcja biskupa Tadeusza Pieronka na propozycję młodzieżówki SLD, żeby pieniądze na służbę zdrowia zdobyć opodatkowując księży. SLD jest słowami biskupa oburzone.

10 tys. zł grzywny za zorganizowanie koncertu norweskiego zespołu Gorgoroth, na którym obrażono uczucia religijne, ma zapłacić producent Tomasz Dz.

Czeska woda w polskich kranach. Jak mówią mieszkańcy Jastrzębia Zdroju, jest czystsza i zdrowsza. Władze dodają, że na razie są jedynym polskim miastem, które korzysta z czeskich źródeł. Na razie, bo chętnych w innych miastach nie brakuje.

Warszawskiemu szpitalowi klinicznemu przy ul. Banacha, największej tego rodzaju placówce w Polsce, grozi zamknięcie. Jeśli strajkujący lekarze nie wznowią wypełniania dokumentów dla NFZ, ewakuacja kliniki może nastąpić już 1 lipca.

13 i 15 lat więzienia dla dwóch, sprawa trzeciego wraca do ponownego rozpoznania - taki wyrok zapadł przed Sądem Apelacyjnym w Białymstoku w sprawie o zabójstwo 19-latka w czasie porachunków pseudokibiców piłkarskich.