Układ zbiorowy na trzy lata i stworzenie komisji eksperckiej, która przygotuje systemową reformę służby zdrowia - to propozycja lekarzy na przerwanie pata w służbie zdrowia.

Koalicjanci na pielgrzymce Rodziny Radia Maryja. Do tysięcy słuchaczy rozgłośni o. Tadeusza Rydzyka dołączą m.in Jarosław Kaczyński, Andrzej Lepper i Roman Giertych - pisze dziennik.pl.

- Nie musiałem namawiać premiera, decyzje o spotkaniu z pielęgniarkami podjął bez mojej pomocy - zapewnia Rzecznik Praw Obywatelskich. Dr Janusz Kochanowski na antenie TVN24, choć dodaje, że widział się z szefem rządu na 10 minut przed jego rozmową ze strajkującymi w kancelarii.

Bunt w telewizyjnych "Wiadomościach". Reporterzy oskarżają swoją szefową o naciski polityczne i chcą o nich rozmawiać z prezesem Urbańskim - pisze "Gazeta Wyborcza".

- Absolutnie nie mamy do czynienia z żadnym wyciekiem informacji z IPN. Być może z powodu emocji, jakie budzi ta sprawa, rozpoczęła się jakaś gra. IPN na pewno w niej nie uczestniczy - mówi prezes IPN Janusz Kurtyka w wywiadzie dla "Gazety Polskiej"

Antoni Macierewicz kończy przygotowywać drugą część raportu z likwidacji WSI, ale raport może nie ujrzeć (prędko) światła dziennego, gdyż z jego odtajnieniem i publikacją zwleka prezydent Lech Kaczyński -pisze "Życie Warszawy".

Posłów czekają trzy pracowite dni . Sejm zajmie się raportem KRRiT, zdecyduje, czy surowiej karać za pedofilię, przyjrzy się propozycji LPR o wycofaniu żołnierzy z Iraku i Afganistanu, a nawet wysłucha relacji rządu ze stanu rozmów ze strajkującymi pracownikami służby zdrowia.

Do walki o prawa pielęgniarek chce się włączyć Europejskie Forum Stowarzyszeń Pielęgniarskich, które skupia organizacje ze wszystkich krajów Unii - informuje "Życie Warszawy".

Arcybiskup Stanisław Wielgus nie był współpracownikiem SB i padł ofiarą gry politycznej - informuje "Nasz Dziennik" i zapowiada publikację nowych dokumentów w obronie duchownego.

Premier Jarosław Kaczyński spotkał się z Rupertem Murdochem, potentatem na rynku mediów - ujawnia "Dziennik". Do spotkania dążyły obie zainteresowane strony.