Ma 14 lat i zarabia na siebie i na rodzinę. Zarabia robiąc to, co najbardziej lubi i potrafi. Dobrze zapowiadający się młody artysta z Torunia jest utalentowany, ale i przedsiębiorczy, czego pozazdrościć może mu niejeden dorosły.

Więźniowie do piór! Wielu z nich już dawno to zrobiło i piszą. Niebawem ich wiersze i opowiadania ukażą się drukiem. Panowie więźniowie to może nie pięknoduchy - postawni, umięśnieni i wytatuowani, ale w wieczorkach literackich uczestniczą chętnie.

Rzecznik praw ucznia i rodzica, Krzysztof Olędzki, zwrócił się z prośbą do ministra edukacji Romana Giertycha o kontrolę ocen wystawionych we wszystkich szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Sztorm o rzadko spotykanej sile zaskoczył ich na środku morza. Trzech żeglarzy z polskiego jachtu Bloom cudem uniknęło śmierci w Bałtyku. W ostatniej chwili ich S.O.S. odebrał niemiecki żaglowiec. Polski jacht poszedł na dno - niemiecki statek wrócił z rozbitkami na brzeg.

Prawie 3 promile alkoholu we krwi miała w czasie pracy lekarka z Przemyśla. W takim stanie przyjęła w przychodni ginekologicznej 6 pacjentek.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznaje, że w procedurze przyznawania dotacji na organizację wypoczynku dla dzieci miało miejsce opóźnienie. MEN przeprasza i ma nadzieję, że to nie wpłynie na przebieg akcji.

Liga Polskich Rodzin sprzeciwia się projektowi Traktatu Reformującego - poinformowali politycy tej partii. LPR nie zgadza się m.in. na nadanie UE osobowości prawnej. Jej zdaniem, oznacza to m.in. "tworzenie nowego superpaństwa".

- Podczas szczytu UE zawarto dżentelmeńską umowę zakładającą, że w czasie kiedy obowiązuje Traktat z Nicei obowiązuje "zwykła Joanina", natomiast w okresie późniejszym tzw. Joanina wzmocniona - powiedziała szefowa MSZ Anna Fotyga na posiedzeniu sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

LPR przyjrzy się temu, co pisały i mówiły o niej media. Przyjrzy się uważnie, a jeśli pisały i mówiły - jej zdaniem - kłamliwie, to dla mediów skończy się to w sądzie. Najbardziej Lidze podpadła "Gazeta Wyborcza".

Ponad 2,5 promila alkoholu miała zatrzymana dziś przez policję dyżurna ruchu z jednej z wrocławskich stacji kolejowych.

Przewodniczący Rady Warszawy Lech Jaworski z Platformy Obywatelskiej zrezygnował ze stanowiska. Nową przewodniczącą została Ewa Makinowska-Grupińska, również z PO.

Uderzyliśmy w podwodną przeszkodę - mówi Adam Dawczak-Dębicki, kapitan polskiego jachtu Bloom, który w nocy utonął na Bałtyku. Troje rozbitków dopłynęło do portu w Gdańsku na pokładzie statku Alexander von Humboldt, który pospieszył na ratunek. Wszyscy czują się dobrze.

Kontrole autokarów przewożących dzieci, zwiększenie liczby patroli na drogach prowadzących do miejscowości turystycznych oraz wprowadzenie tzw. kaskadowych pomiarów prędkości - zapowiedzieli polscy policjanci.

Ulica Żeromskiego w Warszawie, przy której wybuchł pożar gazu została włączona do ruchu. Pożar ugaszono około południa. Sytuacja wyglądała groźnie, ale skończyła się bez ofiar i większych strat. Świadkami wypadku byli internauci portalu tvn24.pl, którzy zarejestrowali przebieg zdarzeń.

Ruda Śląska bez wody. Około 45 tysięcy ludzi ma w mieszkaniach suche krany po tym, jak sanepid wykrył w miejskim wodociągu szkodliwe bakterie z grupy coli.

Radny PO Marek Ignor i były radny Paweł Kocięba-Żabski, którzy trafili do aresztu za pobicie policjantów wyszli na wolność. Prokuratura już zaskarżyła decyzję sądu.