Taras widokowy na dachu bloku mieszkalnego w Warszawie - to brzmi zachęcająco. Nie jest to jednak oznaka luksusu. To jedyna droga dla lokatorów bloku, by dostać się do własnych mieszkań. Wszystko z powodu remontu windy.

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy podszywając się pod stróżów prawa wtargnęli do mieszkania 56-letniego łodzianina, pobili go, a następnie okradli. Przestępcom grozi kara do 12 lat więzienia. Pomocni w ujęciu bandytów okazali się sąsiedzi poszkodowanego.

Pielgrzymi z całego kraju wyruszają na Jasną Górę. W środę rozpoczęła się już pielgrzymka we Wrocławiu. Uczestniczą w niej Żołnierze Śląskiego Okręgu Wojskowego. Również w środę wyruszyli pielgrzymi z Warszawy. Pątników pobłogosławił abp Kazimierz Nycz.

Z powodu awarii agregatu prądotwórczego aż o cztery dni opóźnił się rejs "Zawiszy Czarnego". W wyprawie biorą udział niepełnosprawni: 48 osób niewidzących lub mających bardzo słaby wzrok.

48-letni górnik, który wpadł pod kruszarkę węgla, zmarł w środę w szpitalu. Jak tłumaczą jego pracodawcy, był doświadczonym pracownikiem. W kopalni pracował 22 lata.

- Nieustannie krytykując prezydenta, Platforma Obywatelska niszczy instytucje państwa - uważa poseł PiS Paweł Kowal. Jego zdaniem premier zastosował ostatnio wobec Lecha Kaczyńskiego "protekcjonalny ton".

USA deportują polską specjalistkę od bioterroryzmu. 64-letnia uczona Katarzyna Dziewanowska musi opuścić terytorium Stanów Zjednoczonych z powodu biurokratycznych nonsensów - donosi "Rzeczpospolita". Polka kupiła już nowy dom. Tym razem w... Moskwie, gdzie przyjmą ją z otwartymi rękami.

Motocyklista wjechał w grupę młodych mężczyzn motocyklem skradzionym podczas Przystanku Woodstock. Jeden z pieszych nie żyje. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji sprawca wypadku nie miał prawa jazdy i najprawdopodobniej był pijany.

Liderzy SdPl i PD rozpoczynają walkę o wyborców przed przyszłorocznymi wyborami do europarlamentu. Programu jeszcze nie ma, ale już teraz trwa burza mózgów nad nazwą dla tego politycznego mariażu. Centrolewica i Otwarta Polska - to pierwsze typy liderów tych partii.

Wojskowe władze wprowadzą zakaz robienia zdjęć na misjach. To efekt ujawnienia przez dziennik "Polska" makabrycznych fotografii ofiar wojny w Iraku i Afganistanie, które zamieszczono na portalu Koledzyzwojska.pl. Zdjęcia zrobili polscy żołnierze.

Matematyka nie od dziś jest piętą achillesową polskich gimnazjalistów. Wiedzą o tym poznańscy samorządowcy, którzy postanowili ufundować uczniom dodatkowe lekcje matematyki - podaje "Gazeta Wyborcza".

Osiem osób zostało rannych w środę w karambolu na jednym z mostów w Toruniu. Zderzyły się dwa autobusy i dwa samochody osobowe.

Policjanci podszywający się pod mafiozów będą mogli między innymi zażywać narkotyki, jeździć po pijanemu, a nawet brać udział w porwaniach i pobiciach. Nie będzie im wolno zabić człowieka lub ciężko go ranić. W takiej sytuacji policjant będzie musiał iść na całość - skierować broń ku swoim przestępcom i krzyknąć "Stój policja!" - pisze "Dziennik".

Najważniejsi przyboczni prezydenta myślami są już w Brukseli lub Watykanie - informuje dziennik "Polska". To lepsze miejsca niż oblężony i targany konfliktami pałac.

Dopiero 22 września uczniowie, którym uda się zdać maturalny egzamin poprawkowy, dostaną świadectwa dojrzałości. Tymczasem większość publicznych uczelni zakończy rekrutację 15 września. W Ministerstwie Edukacji Narodowej i w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej nikt nie pomyślał, aby zsynchronizować te terminy, oburza się "Dziennik".

Cztery osoby z ciężkimi poparzeniami trafiły do szpitala po tym, jak w jednym z radomskich wieżowców wybuchł pożar. Ogień pojawił się na siódmym piętrze budynku, w poniedziałek późnym wieczorem.

Donald Tusk jest zdecydowanie najpopularniejszym kandydatem w najbliższych wyborach prezydenckich, popiera go co trzeci Polak - wynika z sondażu "Gazety Wyborczej". O drugie miejsce walczą między innymi Lech Kaczyński ze Zbigniewem Ziobrą.

Niedawne powodzie w Tatrzańskim Parku Narodowym spowodowały, że polsko-słowacka granica przesunęła się o kilkadziesiąt metrów. Sprawą już zainteresował się słowacki MSZ, bo w grę wchodzi wyjątkowo urokliwy zakątek.