- Od 60 lat rządy ukrywają przed obywatelami prawdę. A prawda jest taka, że obcy istnieją i regularnie odwiedzają Ziemię - twierdzi doktor Edgar Mitchell. I powołuje się na znajomości w kręgach wojskowych i wywiadu.

Czworo turystów z poparzeniami ciała trafiło do szpitala w Koszalinie po tym jak w barowy stolik, wjechał quad. Zadziałał efekt domina.

Do wanny, w której kąpała się pozostawiona bez opieki czterolatka, wpadła suszarka. Porażone prądem dziecko straciło przytomność. Do wypadku doszło w Rawie Mazowieckiej (Łódzkie).

Milionowe straty - zerwane dachy, połamane konary, podtopione piwnice, uszkodzone samochody i drogi. To krajobraz po ulewie. Deszcz zalał przede wszystkim południe Polski - głównie Podhale. Strażacy apelują, by nie podchodzić do rwących potoków.

W sprawie immunitetu Zbigniewa Ziobry mamy do czynienia z skandalem, używaniem prokuratury do celów politycznych oraz próbą zdezawuowania polityka PiS - ocenił Jarosław Kaczyński. Zapowiedział, że jego partia nadal będzie protestować przeciwko łamaniu - jego zdaniem - konstytucji i praw demokracji.

Źle wychowani, nieideowi egocentrycy, choć może niepozbawieni ambicji – taki obraz młodzieży mają w głowie dorośli Polacy. To wyniki najnowszego sondażu, który publikuje "Gazeta Wyborcza"

Polityczne wydarzenia numer jeden ostatnich dwóch tygodni: afera z prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim i ujawnienie rozmowy o tarczy antyrakietowej prezydenta z szefem MSZ Radosławem Sikorskim nie zatrzęsły sondażami poparcia - pisze "Gazeta Wyborcza". PO nadal jest przed PiS, ale w ciągu kilku tygodni nieznacznie straciła.

Ponad połowa Polaków uważa, ze Zbigniew Ziobro powinien stanąć przed sądem za udostępnienie Jarosławowi Kaczyńskiemu materiałów ze śledztwa w sprawie afery paliwowej. Takie są wyniki sondażu, który na zlecenie "Dziennika" przygotował TNS OBOP.

Rewolucyjny plan przekopu Mierzei Wiślanej będzie zrealizowany - donosi "Polska". Według założeń planu, Polska ma dać pieniądze, a Ukraina robotników.

Anda Rottenberg szuka miejsca pochówku swojego syna. Policja przez dziesięć lat ustalała tożsamość zabitego w Warszawie Mateusza - pisze "Rzeczpospolita". Syn byłej dyrektor Zachęty został pochowany jako osoba nieznana.

Dojeżdżasz do pracy autobusem? Może powinieneś przesiąść się na rower albo jeździć tramwajem? Kontrola warszawskiej drogówki wykazała, że większość autobusów prywatnych przewoźników jest w tak złym stanie, że w ogóle nie powinna wyjeżdżać na ulice.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu odebrał Emilii P. tytuł magistra filozofii. Przed rokiem obroniła ona pracę, która okazała się plagiatem pracy poznańskiego naukowca - poinformował rzecznik uczelni dr Marcin Czyżniewski.

Sejm nie powinien zabiegać o wysokie pozycje w sondażach, powinien pracować nad dobrym prawem - tak poseł PO Andrzej Czuma komentował w "Magazynie 24 godziny" zachowanie uczestników posiedzenia ws. uchylenia immunitetu Zbigniewowi Ziobrze. - Mam wrażenie, że PiS i PO umawiają się, jak boiskowi chuligani na "ustawki" - mówił lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek.

Pan Leszek Korneluk od lat organizuje letnie kolonie dla dzieci i młodzieży. Swoim podopiecznym proponuje różnego rodzaju zadania, w wielu przypadkach nietypowe i wymagające wiele odwagi. dzieci - i rodzice - są szczęśliwi.

- To był przygotowany teatr polityczny, a nie przypadek - tak o posiedzeniu komisji regulaminowej, na którym pod nieobecność Zbigniewa Ziobry opiniowany był wniosek o uchylenie mu immunitetu, mówił w "Magazynie 24 godziny" Bronisław Komorowski. Według marszałka, były minister świadomie "czmychnął" ze stolicy.

Gotowa jest już lista 118 osób, którzy dostaną zwolnienia - twierdzą dziennikarze TV Puls. Zapowiadają odwet na władzach stacji i grożą sądem. Anonimowo twierdzą, że "pracodawca ogłosił, że nie zamierza wypłacić im żadnych odszkodowań, poza świadczeniami, które przewiduje ustawa o zwolnieniach grupowych".

Pięcioletnia dziewczynka wypadła z okna drugiego piętra kamienicy na warszawskiej Pradze. Dziecko zostało natychmiast przewiezione do szpitala. Matki nie było w tym czasie w mieszkaniu. Po przybyciu policji okazało się, że jest pod wpływem alkoholu.

Były minister sprawiedliwości domaga się przeprosin od premiera Donalda Tuska za - jak mówi - kłamliwe zarzuty i pomówienia pod adresem jego, oraz krakowskich prokuratorów, którzy prowadzili śledztwo dotyczące korupcji w krakowskim samorządzie. We wtorek Prokuratura Okręgowa w Krakowie skierowała do sądu akty oskarżenia w tej sprawie.