Zamiast doręczać przesyłki adresatom, 31-letni listonosz - złodziej, wyjmował ich zawartość i sprzedawał znajomym oraz przypadkowym osobom znalezione w środku przedmioty. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

Podejrzany o wyłudzenia były poseł Piotr Misztal usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, która handlowała fałszywymi fakturami i wyłudziła podatek na kwotę ponad dwóch milionów złotych.

W pojedynkę w Unii Europejskiej nie da się niczego wygrać. Nasz interes narodowy nie jest sprzeczny z integracją w UE. Wręcz przeciwnie, dzięki niej możemy dokonać cywilizacyjnego skoku - mówił w Sejmie szef MSZ Radosław Sikorski.

Leki ziołowe szkodzą, podobnie jak syntetyki. I mają skutki uboczne - powiedziała w TVN24 prof. Iwona Wawer z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Podkreśliła, że nie należy używać leków, które nie są zarejestrowane.

Powoli upływa pół roku, odkąd Anna Fotyga nie jest już szefową polskiej dyplomacji, a w galerii byłych ministrów nadal nie ma jej portretu. Powód? - Anna Fotyga zażyczyła sobie, że sama wybierze fotografię, ale do tej pory tego nie zrobiła - pisze "Dziennik".

Platforma Obywatelska w obecnej kadencji nie będzie zajmować się lustracją. - Jest wiele ważniejszych rzeczy, którymi powinien zajmować się Sejm - mówi na łamach "Dziennika" szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

- Organy ścigania będą miały prawo wglądu w konta bankowe każdego, kto prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, a prokurator nie będzie musiał prosić o zgodę sądu w tej sprawie - pisze "Dziennik". To efekt projektu nowelizacji prawa bankowego, który przyjął rząd Donalda Tuska. - To zamach na prywatność naszych klientów - protestują bankowcy.

Członkowie niemieckiej partii SPD w końcu tygodnia spotkają się ze skłóconymi liderami polskiej lewicy - pisze "Gazeta Wyborcza". Według dziennikarzy sąsiedzi zza Odry chcą reaktywować lewicę nad Wisłą. Powód? - Jeśli my tutaj damy ciała, to europejska lewica pożegna się z marzeniami o rządzeniu Europą - mówi jeden z polityków SLD.

Od spotkania z szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariuszem Kamińskim, senatorowie rozpoczną środowe posiedzenie Izby Wyższej parlamentu. - Generalnie ocena działań CBA przez prokuraturę jest dobra jeśli chodzi o zaangażowanie, poziom merytoryczny i stan realizacji prowadzonych spraw - relacjonował we wtorek przed senacką Komisją Praw Człowieka i Praworządności zastępca Kamińskiego Ernest Bejda.

Wzmocnić premiera kosztem prezydenta? Czemu nie - ocenia połowa ankietowanych przez przez "Rzeczpospolitą" Polaków. Odwrotne rozwiązanie - wzmocnienie roli prezydenta nie podoba się zdecydowanej większości badanych.

Pięć godzin trwały poszukiwania sześcioletniego Adasia, który zaginął we wtorek ok. godz. 16 w okolicach Sieniawy. Zmarzniętego i przestraszonego, ale całego i zdrowego chłopca przed drugą w nocy znaleziono w lesie.

Czym jest polityka? Kto pierwszy użył pojęcia "walka klas"? - to przykładowe pytania z zeszłorocznej matury z Wiedzy O Społeczeństwie. Widocznie okazały się łatwe bo w tym roku na taki egzamin zdecydowało się blisko 20 tys. uczniów więcej niż w zeszłym. Po języku polskim i obcym przyszła kolej na WOS.

Rola polski w UE, kwestie związane ze stosunkami Polski z Ukrainą i Białorusią oraz definicja polskiego interesu narodowego - to tylko niektóre tematy jakie w swoim wystąpieniu ma poruszyć szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Przemówienie szefa MSZ rozpocznie dziesięciogodzinną sejmową debatę o o założeniach polskiej polityki zagranicznej w 2008 roku. Eksperci przewidują, że zostanie poruszony dzielący ostatnio rząd i prezydenta problem polityki wobec Gruzji.

Czy historie takie jak ta z tabletkami sprzedawanymi przez mongolską lekarkę to wynik terroru bycia pięknym, jaki narzucają media? Czy też tego, "co siedzi w naszych głowach"? - zastanawiali się goście Magazynu "24 Godziny". - To przymus bycia przystojnym popycha ludzi do drastycznego odchudzania - przekonywał Robert Leszczyński.

- Czytałem akta sprawy i na miejscu sędziego też bym prowadził proces za zamkniętymi drzwiami. W tej sprawie jeszcze nie powiedziano wszystkiego - mówił o początku procesu ws. seksafery w Magazynie "24 Godziny" Marek Suski z PiS.

Polacy organizują pomoc dla spustoszonej przez huragan "Nagris" Birmy, ale, jak tłumaczyli goście Magazynu "24 godziny", mogą napotkać liczne problemy. - Przeszkadzać będzie totalna korupcja i aparat biurokratyczny nastawiony na złodziejstwo - przekonywał w TVN24 Jurek Owsiak.

- Jedynym aspektem metody in vitro, który budzi mój sprzeciw, to tworzenie zarodków nadliczbowych, czyli dzieci skazanych na śmierć, do tego momentu dla mnie będzie to niedopuszczalne - mówił w "Kropce nad i" Jarosław Gowin. Poseł PO powiedział jednak, że odpowiednie prawo może tę metodę uczynić w pełni moralną i musi zadbać o to Sejm. - Nikt nie zwolni parlamentarzystów z ciężaru odpowiedzialności - dodał.

Wiceminister zdrowia Andrzej Włodarczyk podał się do dymisji. Oficjalny powód jego rezygnacji to względy zdrowotne. Portal newsweek.pl twierdzi jednak, że Włodarczyk miał dość bałaganu panującego w resorcie. Tych doniesień były już wiceminister nie chciał komentować.