Niedługo mija termin składania wniosków o zaległą zaliczkę alimentacyjną dla tych, którym odmówiono alimentów, bo są w nowym związku małżeńskim lub wychowują dziecko z innym partnerem niż ojciec. Teraz prawo do tej zaliczki mają nie tylko rodzice samotni, ale też ci, którzy stworzyli nowe rodziny.

Trwa obława na mężczyznę, który w poniedziałek napadł na stację autogazu na peryferiach Płocka. Według policji, sprawca może być uzbrojony.

Nowa twarz w Kancelarii Prezydenta. Były wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie PiS, Marek Surmacz od 1 sierpnia jest doradcą Lecha Kaczyńskiego do spraw bezpieczeństwa.

Płyną tratwą, która utrzymuje się na wodzie dzięki 2,5 tys. butelek. Mają do pokonania ok. 900 km. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na katastrofalny stan zanieczyszczenia rzek w Polsce. Chcą udowodnić, że rzeka nie powinna i nie musi być ściekiem. Akcji towarzyszy wystawa fotograficzna prezentowana w dziewięciu miastach.

Tragiczny finał akcji poszukiwawczej 19-letniego żeglarza z Radomia, który z łódki wskoczył do jeziora Tałty, by się ochłodzić. Straż odnalazła w poniedziałek jego ciało.

Prokuratura przesłuchała w poniedziałek kierowcę fiata ducato, z którym zderzyło się auto prowadzone przez Bronisława Geremka. Mężczyzna zeznał, że nie pamięta wypadku. Do prokuratury dotarły też ostateczne wyniki sekcji zwłok.

Białostocka policja bierze pod lupę lokalne dyskoteki. Pirackie płyty, nielegalny alkohol, zatrudnieni na czarno pracownicy - to tylko niektóre nieprawidłowości, które wychodzą na jaw.

Dwie trzecie Polaków jest za tym, by uchodźcy mogli zostawać w naszym kraju na dłużej lub nawet na stałe. Niespełna połowa obawia się związanego z tym wzrostu bezrobocia. Ten strach z roku na rok jest jednak mniejszy - wynika z sondażu OBOP.

Starszy mężczyzna utonął w jeziorze Lubikowo w okolicach Międzyrzecza (Lubuskie) po tym, jak wichura przewróciła łódkę, z której razem z kolegami łowił ryby. To już jedenaste utonięcie w województwie lubuskim od początku wakacji.

Prezydent Lech Kaczyński zaakceptował osiem nominacji generalskich - podaje Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Nie sprawdziły się zatem niedzielne doniesienia, które mówiły o liście siedmiu wojskowych zgłoszonych do awansu.

Dwóch pracowników PKP - kierownik pociągu i konduktor próbowali okraść pasażerkę jadącą się do Szczecina. Złodzieje zostali jednak przyłapani na gorącym uczynku przez nieumundurowanego policjanta. Teraz grozi im pięć lat więzienia.

Politycy PiS domagają się, by Grzegorz Schetyna wytłumaczył się z przetargu, który wygrały firmy powiązane z nim towarzysko. Coś tu nie gra - przekonywał na konferencji poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. - Widać, że za rządów PO żyje się lepiej znajomym parlamentarzystów PO i rodzinom działaczy PSL - dodał.

W nocy z piątku na sobotę jeden z więźniów przebywających w areszcie przy ul. Montelupich odebrał sobie życie. 22-letni mężczyzna został dzień wcześniej przywieziony z zakładu karnego w Tarnowie. W Krakowie miał odbyć konsultacje psychiatryczne.

39-letni górnik zginął w kopalni "Bogdanka" na Lubelszczyźnie. Mężczyzna prawdopodobnie wpadł pod kolejkę jeżdżącą w wyrobisku.

W zatrudnianiu rodziny nie ma nic złego - uważa wicepremier Waldemar Pawlak. Zaprzecza jednocześnie, by w kierowanych przez PSL urzędach występował nepotyzm. Czy przekonał premiera Donalda Tuska, który rozmawiał z nim w cztery oczy o zatrudnianiu "swoich"?

Strażacy ugasili wielki pożar w magazynie w Poznaniu. Akcja trwała trzy dni, bo ogień nieustannie wybuchał na nowo. W hali zgromadzone było mnóstwo łatwopalnych materiałów i makulatury.

Trwa akcja poszukiwawcza na Mazurach. Na jeziorze Tałty niedaleko Mikołajek zaginął 19-letni żeglarz. - Wskoczył do wody i przepadł - informują ratownicy.

Tysiące osób - wbrew orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego - może stracić zaległy, a należny im zasiłek alimentacyjny. A wszystko przez opieszałość resortu pracy - pisze "Gazeta Wyborcza".

Tragiczny wypadek niedaleko Mielna. Na krajowej "siódemce" zderzyły się samochody osobowe marek Opel i BMW. Dwie osoby nie żyją, kolejne cztery są ranne.

Moje oświadczenia majątkowe były badane już siedem razy - tłumaczy na łamach "Rzeczpospolitej" zrezygnowany Paweł Piskorski. Prokuratura sprawdza jego finanse od półtora roku. Teraz w śledztwo zaangażowało się także CBA.