Podejmujemy postępowanie w sprawie opublikowania makabrycznych zdjęć zabitych z Iraku i Afganistanu, które pojawiły się na jednym z portali wojskowych - powiedział portalowi tvn24.pl płk. Marek Golińczak z wojskowej prokuratury garnizonowej we Wrocławiu.

Dwie młode panie, które bez staników opalały się na miejskiej plaży Arkonka w Szczecinie, zostaną osądzone dopiero za miesiąc. Przestępstwo, za które kobiety zasiądą na ławie oskarżonych, to "nieobyczajny występek".

- Jestem przeciwnikiem raportu o stanie zdrowia. Przy jego pomocy można rozegrać każdego polityka - powiedział prezydent w radiowych "Sygnałach Dnia". Ujawnił także, iż dokument opisujący scenariusz odwołania go ze stanowiska przygotował dla PO obecny minister finansów Jacek Rostowski - ale było to dwa lata temu.

Losem dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego, który próbował popełnić samobójstwo po sądowej decyzji o jego aresztowaniu, zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich. Janusz Kochanowski chce znać przesłanki prokuratorskiego żądania i sądowego rozstrzygnięcia.

Jedna osoba zginęła, a 17 zostało rannych - to wynik burz jakie w poniedziałek przetoczyły się nad Polską. Burze szlaały nad Mazowszem, bardzo silne wichury nawiedziły Śląsk. W Nowym Tomyślu w Wielkopolsce konar przewróconego drzewa przygniótł chłopca, bawiącego się na boisku.

Rząd chce radzić nad bezpieczeństwem Euro 2012. Ma w tym pomóc Rada Bezpieczeństwa Imprez Sportowych. Przy okazji organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej jej budżet wzrośnie niemal trzykrotnie, do 200 tys. zł rocznie, mimo że kwestią bezpieczeństwa zajmuje się już spółka PL 2012.

Od nowego roku z aptek może zniknąć blisko tysiąc refundowanych medykamentów, które trzeba będzie zastąpić droższymi zamiennikami. Tymczasem Urząd Rejestracji Leków wciąż zwleka z publikacją listy środków, które znikną z rynku: urzędnicy boją się szturmu na apteki - pisze "Dziennik".

Szef Narodowego Centrum Sportu Michał Borowski znalazł się w poważnych tarapatach - pisze "Polska". Chodzi o zasiadanie we władzach szwedzkich spółek i nieścisłości w oświadczeniu majątkowym, z czasów gdy ten był jeszcze naczelnym architektem Warszawy. - Borowski nie zbuduje Stadionu Narodowego. Jego dymisja jest już przesądzona - informuje z kolei "Gazeta Wyborcza.

Były grecki konsul honorowy w Trójmieście trafił pod lupę śledczych badających sprawę zabójstwa gen. Marka Papały - donosi "Rzeczpospolita". O związkach dyplomaty ze światkiem przestępczym już wcześniej donosiły media. jego związków ze śledztwem w sprawie zbrodni nie potwierdza prok.Elżbieta Grześkiewicz z Biura ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej.

Groźny wypadek w Wielkopolsce. W miejscowości Tuliszków (woj. wielkopolskie) na trasie Konin-Turek czołowo zderzyły się dwie ciężarówki. Droga krajowa nr 72 na której doszło do wypadku jest nieprzejezdna. W wypadku zostali ranni obaj kierowcy ciężarówek. Informację o wypadku otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN 24.

Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak (PiS) chciał wybudować boisko do piłki nożnej na miejscu kaźni żołnierzy AK. Ostry sprzeciw kombatantów i mieszkańców sprawił, że stadion w ramach rządowego programu "Orlik" w ogóle nie powstanie - pisze "Gazeta Wyborcza".

Szokujące zdjęcia na portalu przeznaczonym dla kolegów z wojska. W jednej z galerii na stronie pt.: „Oto jest prawdziwa wojna” można zobaczyć fotografie zmasakrowanych ciał cywilów i żołnierzy z Iraku i Afganistanu. Zdjęcia kałuży krwi, oderwanych nóg, czy rozkładających się zwęglonych ludzkich szczątek.

Rzeczy z paczek, pieniądze z listów znikają na poczcie jak kamfora. Często giną całe przesyłki. Oficjalnie w 2007 r. Poczta zagubiła ich 200 tys. - alarmuje "Gazeta Wyborcza". Wielu zaginięć klienci w ogóle nie zgłaszają. Poczta ma poważny problem z pilnowaniem przesyłek - stwierdził Urząd Komunikacji Elektronicznej po kontroli.

Muzeum w Oświęcimiu i historyczne obiekty byłego obozu KL Auschwitz mogą ulec zniszczeniu. Dyrekcja obiektu szacuje, że na ich konserwację potrzeba 200 mln złotych, a rocznie z budżetu państwa muzeum otrzymuje 20 razy mniej. Jeśli nie znajdą się pieniądze najczarniejszy scenariusz może się ziścić - alarmuje "Dziennik Polski".

- W tej chwili ta decyzja o wprowadzeniu zawodowej armii to jedyna decyzja, jaka mogła zapaść – powiedział były dowódca GROM-u gen. Sławomir Petelicki w "Magazynie 24 godziny". Również gen. Stanisław Koziej nie krył nadziei i optymizmu związanego z profesjonalizacją armii.

Wichura przechodząca nad Śląskiem dała się we znaki załodze kopalni "Jankowice" w Rybniku. Ponad 300 górników musiało wyjechać na powierzchnię po tym, jak nawałnica pozbawiła kopalnię prądu. Przestały działać wentylatory, co stwarzało zagrożenie metanowe dla pracowników pod ziemią.

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zaprezentował w poniedziałek gruby raport o sukcesach miasta w ostatnich 18 latach. To odpowiedź na twierdzenia PiS, które zarzuca Karnowskiemu niegospodarność. - Nie wstydzimy się tego, jak Sopot wygląda, bo wygląda bardzo dobrze - podkreślił prezydent.