- Ci, którzy powstanie mają za klęskę nie biorą jednej rzeczy pod uwagę. My nie obchodzimy rocznicy klęski, my obchodzimy rocznicę tragiczną, ale niezbędną w naszej historii. My czcimy bohaterów! - mówił prezydent Lech Kaczyński na placu przy Muzeum Powstania Warszawskiego, przed wręczeniem orderów powstańcom.

Tragiczny wypadek w Warszawie. Nad ranem na Pradze polonez uderzył w latarnię. Zginęła jedna osoba, trzy są ranne.

Tragiczny wypadek w Świętokrzyskiem. W czołowym zderzeniu dwóch samochodów marki volkswagen zginęły dwie osoby, a kolejnych pięć jest ciężko rannych.

Ponad 200 osób poszkodowanych w katastrofie hali Międzynarodowych Targów Katowickich chce pozwać Skarb Państwa. To przez wyrok sądu, który przesunął odpowiedzialność za tragedię z organizatora właśnie na Skarb Państwa, czyli właściciela działki, na której doszło do tragedii.

Zaczęło się niewinnie - policjanci chcieli zatrzymać samochód, bo zwróciły ich uwagę nieprawidłowe tablice rejestracyjne. Kiedy jednak auto zamiast się zatrzymać - przyspieszyło, zaczął się długi i niebezpieczny pościg ulicami Choszczna.

- Zrobiliście taki zły projekt ustawy o mediach publicznych, żeby mieć z czego odpuszczać. I dobrze, idźcie dalej tą drogą, to się dogadamy – tak Jerzy Wenderlich (SLD) skomentował nowe pomysły PO na TVP. Według Andrzeja Halickiego (PO) nowy projekt nie oznacza likwidacji mediów, ale ich reorganizację.

60 oficerów kontrwywiadu od października przypomni sobie studenckie życie. Na roczne studia podyplomowe na politologii wysłała ich ABW - donosi "Newsweek" na swoich stronach internetowych.

Śledczy badający aferę sopocką interesują się osobą byłego greckiego dyplomaty Fivosa Fengarasa, podejrzanego o związki z trójmiejskimi gangsterami - pisze "Rzeczpospolita" na stronach internetowych. Według Jacka Karnowskiego to były konsul miał być mocodawcą biznesmena Sławomira Julke.

- UE musi w końcu zacząć traktować nas jako pełnoprawnych partnerów - stwierdzili przedstawiciele romskich organizacji podczas obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Romów. Oskarżyli też włoski rząd o dyskryminację i szykany, a UE - o zaniedbania.

Czy powinniśmy jeść żywność modyfikowaną genetycznie? Czy można zgodzić się na jej produkcję? Unia Europejska jest jej przeciwna. Ale Amerykanie jedzą modyfikowane pomidory i gruszki już od lat, a uprawy modyfikowanych roślin podwyższają efektywność rolnictwa za Oceanem.

- Nikomu łaski nie robią, że ze sobą współpracują. To ich obowiązek - tak były prezydent Aleksander Kwaśniewski komentuje dla TVN24 konflikt między prezydentem Lechem Kaczyńskim i premierem Donaldem Tuskiem.

Tryumf wiedzy i pomysłowości nad materią - tak historycy określają pracę, którą podczas Powstania Warszawskiego wykonali żołnierze z powstańczej wytwórni broni - placówki AK "Jajczarnia". W centrum stolicy odsłonięto tablicę upamiętniającą jej członków.

Nie cichnie burza wokół domniemanego planu Platformy Obywatelskiej: odwołania prezydenta Lecha Kaczyńskiego. PO zaprzecza, a tymczasem obywatele mówią: jeśli prezydent nadal będzie blokował ustawy - Platforma powinna próbować go odwołać lub podać do dymisji swój rząd i stworzyć nową koalicję.

Stała lokalizacja systemu rakietowego Patriot w Polsce, udział USA w modernizacji polskiego wojska i gwarancje bezpieczeństwa to nie wszystko. Rząd Donalda Tuska w negocjacjach ws. tarczy antyrakietowej domaga się od USA deklaracji, że Amerykanie pokryją szkody spowodowane użyciem pocisków - dowiedział się "Dziennik".

Likwidacja TVP i Polskiego Radia? Bardzo możliwe, że już niedługo to nastąpi. W Ministerstwie Kultury powstał projekt nowej ustawy o nadawcach publicznych - pisze "Gazeta Wyborcza".

Do tragicznego pożaru doszło w nocy w Sosnowcu. W ogniu zginął 12-letni chłopiec. Jego matka trafiła do szpitala. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Być może już niedługo będzie można kibicować na stadionie swojej drużynie z piwem w dłoni - czytamy w "Rzeczpospolitej". Tak wynika z projektu nowej ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, który przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Trzeba się będzie jednak "zachowywać".

O 17 rozległy się syreny, stanęły samochody. Cała Polska uczciła rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji w stolicy przez piątek i sobotę będą odbywały się imprezy upamiętniające wydarzenie sprzed 64 lat.