W Polsce pojawił się nowy, zmutowany i wyjątkowo zjadliwy szczep wirusa HIV. Przyniesiony z Europy Zachodniej, wyjątkowo szybko powoduje u nosicieli wystąpienie pełnoobjawowej choroby AIDS. Liczba chorych w Polsce gwałtownie wzrasta - alarmuje dziennik "Polska".

Szef SLD Grzegorz Napieralski postanowił, że nowych sympatyków będzie łowił przez Gadu-Gadu. Na razie jednak przy internetowym komunikatorze miał tylko jeden dyżur, bo wyjechał na urlop.

Nowy rzecznik praw dziecka Marek Michalak popiera obniżenie wieku szkolnego - informuje "Rzeczpospolita". Najpierw sprawdzi on jednak, czy szkoły są przygotowane do przyjęcia małych dzieci.

Nie tylko ministrowie i parlamentarzyści, ale także wysocy urzędnicy będą składać obowiązkowe i jawne oświadczenia majątkowe - przewidują założenia nowej rządowej ustawy antykorupcyjnej - informuje "Dziennik".

- Rola doradcy powinna polegać także na wskazywaniu słabości decyzji już realizowanych - mówi gen. Stanisław Koziej w wywiadzie dla dziennika "Polska". Kilka dni temu zrezygnował z doradzania ministrowi obrony Bogdanowi Klichowi. - Minister nie chciał, bym wypowiadał się krytycznie o jego decyzjach - mówi generał.

Osoby, które jak ognia unikają wojska nie będą mogły liczyć na żadną ulgę. Wszyscy, którzy nie przeszli przeszkolenia, mogą w najbliższych miesiącach spodziewać się wezwania. A jeśli skończy się pobór? Uparcie unikających służby wojskowej wymiar sprawiedliwości może szukać nawet przez 10 lat, czyli do czasu przedawnienia sprawy - czytamy w dzienniku "Polska".

W Warszawie rusza w środę kolejna tura negocjacji w sprawie tarczy antyrakietowej. Tymczasem zdymisjonowany wiceminister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski twierdzi w "Rzeczpospolitej", że Donald Tusk jest jednostronnie informowany na ten temat.

Parkujesz na chodniku i, tak jak zawsze, zostawiasz 1,5 metra wolnego dla pieszych. Jeśli wejdą w życie najnowsze pomysły resortu spraw wewnętrznych, skończy się to mandatem a nawet odholowaniem auta. O planach resortu, który chce zabronić parkowania na chodnikach pisze "Metro".

Szkoleniowy samolot Cessna przełamał się na pół podczas awaryjnego lądowania we wtorek na lotnisku w Piastowie k. Radomia. Samolotem leciały dwie osoby. Żadnej z nich nic się nie stało. O wypadku pierwsi poinformowali nas internauci, pisząc na Kontakt TVN24.

Minister Sikorski ma czuwać, by prezydent Kaczyński nie zerwał ostrymi sformułowaniami misternie tkanej sieci, jaką jest wypracowane przez Sarkozy'ego zawieszenie ognia - tłumaczył w "Magazynie 24 godziny" Sławomir Nowak. Odniósł się także do poniedziałkowego wywiadu zdymisjonowanego wiceministra Witolda Waszczykowskiego. - Negocjował, ale nie dla Polski - stwierdził.

ABW bada czy Witold Waszczykowski ujawnił tajemnicę państwową w wywiadzie dla "Newsweeka". Zdymisjonowany wiceminister opowiadał dziennikarzom m.in. o szczegółach negocjacji w sprawie tarczy antyrakietowej i deklaracji Stanów Zjednoczonych w kwestii współpracy polityczno-wojskowej z Polską.

Zmiana postawy rządu jest dla mnie miła. Szkoda, że nastąpiła dopiero teraz, bo pewne rzeczy są oczywiste - tak prezydent Lech Kaczyński odniósł się do stanowiska rządu w sprawie budowy tarczy antyrakietowej. - Powszechnie się mówi, że to minister Radosław Sikorski zna się na polityce zagranicznej, jak widać nie bardzo - dodał prezydent.

Prezydent Lech Kaczyński w towarzystwie przywódców z Ukrainy, Litwy i Estonii dotarł do Azerbejdżanu, skąd drogą lądową uda się do stolicy Gruzji. Rządowa maszyna miała międzylądowanie na Krymie. Zabrała na pokład prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenkę.

Cezary Przasnek - najważniejszy świadek sejmowej komisji śledzczej do spraw nacisków - odszedł ze stołecznej prokuratury. - Miał już dość - tłumaczą współpracownicy. - Nawet świadek koronny i główny oskarżyciel PiS stracił wiarę w to przedsięwzięcie. Rezygnację Przasnka traktuję jako całkowite fiasko projektu osądzenia PiS przez Platformę - komentuje Jacek Kurski z PiS.

Kielecka prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące budowy peronu we Włoszczowie. Według śledczych inwestycja nie naraziła spółek kolejowych na straty. Decyzja prokuratury oznacza również koniec kłopotów Przemysława Gosiewskiego.

Policjanci z Kutna zatrzymali w nocy pięciu kurierów i pasera, którzy okradali klientów jednej z firm kurierskich. Złodzieje czuli się bezkarni przez co najmniej 8 miesięcy. Ich łupem padały głównie komputery, telefony i sprzęt RTV.

Zobacz policyjne zdjęcia z akcji zatrzymania czworga nastolatków, którzy w Lublinie zaatakowali nożem trzech mieszkańców Lublina. Jednego ciężko ranili. Jak się okazało, dwoje nastolatków było pijanych. Jedna z dziewczyn miała przy sobie 30-centymetrowy nóż.

Dzieci gwałcone przez ojca alkoholika oraz jego znajomych i obojętność matki schizofreniczki - to bulwersująca tragedia rodzinna, która miała się rozegrać we wsi niedaleko Kartuz na Pomorzu. Sprawą zajęła się Prokuratora Okręgowa w Gdańsku, po tym jak wcześniej śledztwo umorzyła Prokuratura Rejonowa w Kartuzach.

Wyczarterowany przez Kancelarię Prezydenta samolot wyleciał po kolejną grupę Polaków przebywających w Gruzji. Ewakuowani mają wrócić do kraju w nocy z wtorku na środę - podaje MSZ.

Rakieta wstrzelona na terenie poligonu Nadarzyce w okolicach Świdwina nie trafiła w cel. Wyszła 1,5 kilometra poza poligon i eksplodowała w pobliskim lesie. Nikt nie ucierpiał.