Prokuratura Apelacyjna trafiła na trop, który może okazać się przełomem w wyjaśnieniu przecieku w aferze gruntowej w 2007 roku. Śledczy podważają wersję Zbigniewa Ziobro i argumentują, że źródłem informacji nie mógł być Janusz Kaczmarek - donoszą Radio Zet i "Rzeczpospolita". Prokuratura Okręgowa rozpatrzy teraz pięć alternatywnych wersji zdarzeń.

"Szczęściem jest umieć uśmiechać się do kwiatów" - powiadał Józef Bułatowicz i z tą myślą w głowie uśmiechajmy się do siebie nawzajem. Zwłaszcza w piątek, gdy cały świat obchodzi Dzień Życzliwości. Okażmy więc jej odrobinę sobie nawzajem.

Gdzie powstała lista zawodów uprawnionych do wcześniejszej emerytury? Wcale nie w głowach polityków. Z dala od Wiejskiej działa instytut, którego trzystu pracowników przeprowadza badania mające stwierdzić, który zawód znajdzie się na liście tzw. "zawodów szczególnych". Zobacz materiał programu "Polska i Świat".

Kontrowersyjny pomysł na biznes: producent dziecięcej bielizny na pudełkach umieścił zdjęcia kilkuletnich dzieci w dwuznacznych i wyzywających pozach. Tłumaczy, że to jego własne dzieci, a zdjęcia są zupełnie niewinne. Innego zdania Rzecznik Praw Dziecka nie widzi problemu.

Senat przyjął bez żadnych poprawek ustawę o emeryturach pomostowych. Teraz ustawa trafi do prezydenta, który może ją podpisać, odmówić jej zaakceptowania, lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego. Jeśli ustawa nie wejdzie w życie z końcem roku, nikt w kraju nie będzie miał prawa do wcześniejszej emerytury - dotychczasowe przepisy tracą swą moc.

- Czuję, że w środę komisja ds. nacisków zakończy swój byt - przewidywał w "Magazynie 24 godziny" Eugeniusz Kłopotek z PSL. Właśnie wtedy spodziewany jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. wniosku PiS o zbadanie prawomocności działania komisji. Według wniosku ma ona zbyt szeroki zakres zainteresowań, a powinna dotyczyć bardziej konkretnych zdarzeń.

- To co mówi lewica, to demagogia. Przecież żeby komuś dać, trzeba komuś zabrać. Chcecie zabrać młodym ludziom? - pytała Grzegorza Napieralskiego w "Kropce nad i" Julia Pitera, odnosząc się do stanowiska SLD ws. "pomostówek" dla nauczycieli. - Demagogia? Dzięki nauczycielom wygraliście wybory. Obiecaliście podwyżkę, a daliście jałmużnę - odpowiedział Napieralski.

Laura Czajka z Prokopowa w Wielkopolsce, wraz z mężem i czwórką małych dzieci, od tygodnia mieszkają w przyczepie kempingowej. Rodzina czeka na możliwość powrotu do własnego domu, zniszczonego przez ogień. Choć w pożarze stracili prawie cały dobytek, mają nadzieję, że uda im się wrócić do normalnego życia.

Rada nadzorcza TVP zawiesiła w czwartek członka zarządu spółki Piotra Farfała. Ten zapowiada odwołanie sprawy do sądu. - Nie komentuję tej decyzji, zostawiam to radzie nadzorczej. Jedyne, co mogę powiedzieć, to to, że zaskarżę tę decyzję. To jest uchwała spółki prawa handlowego i podlega zaskarżeniu do sądu - powiedział.

Ewa Kopacz rezygnuje z refundacji iwabradyny. Lek trafił na listę refundacyjną w atmosferze podejrzeń o korucję z wiceministrem zdrowia w rządzie PiS, Bolesławem Piechą w tle. Servier Polska, producent leku już zapowiedział, że odwoła się od tej decyzji.

16-letnia Małgorzata P. z miejscowości Halasy została uduszona - przeprowadzona sekcja zwłok potwierdziła wcześniejsze przypuszczenia policji. W poniedziałek ciało dziewczyny znalazł jej ojciec, we wtorek poszukiwany przez policję kolega zamordowanej powiesił się w stodole.

Komisji śledczej ds. nacisków nie udało się przesłuchać Zbigniewa Ziobro. Były minister sprawiedliwości wystąpił jednak z przemówieniem. - Przyjmuję z zadowoleniem i satysfakcją fakt, że w dniu dzisiejszym mogę stanąć przed tą komisją - mówił podczas wystąpienia przed komisją śledczą Ziobro. Dodał jednak, że to "nieprawdziwe informacje legły u podstaw pomysłu powołania sejmowej komisji śledczej ds. nacisków".

Tragicznie zakończyła się próba naładowania akumulatora do ciągnika. 42-letnia kobieta zginęła od porażenia prądem we wsi Kropiwne Stare na Suwalszczyźnie (Podlaskie), osierociła sześcioro dzieci.

Sukcesem zakończyła się policyjna obława na internetowych pedofili. W Gdańsku zatrzymano mężczyznę, który namawiał dzieci do uprawiania z nim seksu. W tym samym, czasie w ręce policjantów z Chełmży wpadł 25-latek, który posiadał i udostępniał innym zdjęcia i filmy z pornografią dziecięcą. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 15 lat więzienia.

Policjanci z Goleniowa po pościgu zatrzymali 38-letniego pirata drogowego, który na krajowej trójce jechał wypożyczonym ferrari ponad 200 km/h. Okazało się, że za kierownicą siedział obywatel USA, który tłumaczył się dość prosto: w Ameryce tak się jeździ.

Idylla, która w wielu miejscach odstaje od rzeczywistości - tak można w kilku słowach podsumować ocenę raportu Donalda Tuska, jaką w Sejmie sformułował Jarosław Kaczyński. Szef PiS najmocniej zaatakował politykę zagraniczną rządu.

Miało być porozumienie a wyszło jak zawsze. Donald Tusk i Jarosław Kaczyński starli się podczas sejmowej debaty nad raportem z rocznej pracy rządu. - Nikt nie dał panu monopolu na prawdę i patriotyzm. Nie jest dobrą polityką obwieszczać codziennie, na kogo jest się obrażonym, gdzie się nie pojedzie, komu się ręki nie poda - pouczał premier, byłego szefa rządu.

To już pewne - szczątki odnalezione we Fromborku pod koniec 2005 roku należą do Mikołaja Kopernika. Wnioski, to efekt wieloletnich poszukiwań naukowców i historyków z Polski i zagranicy.

- Nie ma podstaw do tego, by wzywać o. Rydzyka na przesłuchanie przed komisją, ale po Platformie można się wszystkiego spodziewać - ocenił Jacek Kurski w Radiu Zet. To odpowiedź na publikację "Rzeczpospolitej", według której posłowie sejmowej komisji śledczej ds. nacisków nie wykluczają wezwania dyrektora Radia Maryja, by złożył zeznania ws. "afery gruntowej".