Największą podwyżkę w historii polskiej policji dostaną funkcjonariusze…, ale tylko ci, którzy wyjeżdżają na misje zagraniczne. Rząd chce zwiększyć ich uposażenia nawet o 50 proc. - dowiedział się portal tvn24.pl.

- Fascynowanie się symboliką nazistowską jest czymś oburzającym - uważa dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski, który złożył doniesienie do prokuratury na serwis aukcyjny sprzedający przedmioty ze znakami faszystowskimi.

Po co te intrygi? Daj pan sobie spokój z wielką polityką, weź się pan do roboty - w taki sposób marszałek Sejmu Bronisław Komorowski odpowiedział w rozmowie z TVN24 na zarzuty szefa telewizji publicznej. Andrzej Urbański zasugerował, że PO ma plan pozbawienia Lecha Kaczyńskiego urzędu.

Impeachment prezydenta jest koniecznością - miała brzmieć teza analizy przygotowanej dla PO. Tak przynajmniej twierdzi szef TVP Andrzej Urbański. - Spodziewam się, że Platforma będzie chciała teraz to zrobić - mówi Urbański i zapowiada, że TVP się temu przeciwstawi.

Generał Zbigniew Nowek i jego zastępcy mogli popełnić przestępstwo przy przydziale mieszkań służbowych - wynika z ekspertyzy prawnej przygotowanej dla premiera Donalda Tuska, do której dotarła "Rzeczpospolita". Nowek otrzymał służbowy lokal, gdy przestał kierować Agencją Wywiadu.

Tragiczny wypadek w okolicach śląskiego lotniska w Pyrzowicach. W czołowym zderzeniu samochodów zginęły trzy osoby, jedna walczy o życie w szpitalu.

- Kontakt z PiS jest bardzo trudny. Panuje atmosfera czysto wojenna. PiS jest opozycją totalną. Takiego Sejmu, takiej agresji i nienawiści jeszcze nie było - mówi w rozmowie z "Dziennikiem" wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

- Proces Radowana Karadżicia jest wyzwaniem dla trybunału – powiedział w „Magazynie 24 Godziny” Jacek Mojkowski redaktor naczelny „Forum” – Karadżić będzie wykorzystywał wszystko, żeby oddalić winę od siebie – dodał

Rząd kończy projekt ustawy o produktach genetycznie modyfikowanych. Naukowcy ostrzegają: narazi nas on na konflikt z Brukselą i zaszkodzi polskiej nauce - pisze "Gazeta "Wyborcza".

64 lata temu wszyscy chwycili za bagnety, by walczyć o wolną Polskę dla nas. Teraz państwo polskie wypłaca im emerytury w wysokości tysiąca złotych i ledwie wystarczający na cokolwiek dodatek powstańczy - pisze dziś dziennik "Polska".

- Wiele ideałów z okresu Powstania zostało zrealizowanych, a tradycja bohaterstwa zaczyna się odradzać - tłumaczył prezydent Lech Kaczyński po zakończeniu uroczystej mszy przed Katedrą Polową Wojska Polskiego w Warszawie, w przeddzień 64. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. - Chwała bohaterom dodał premier Tusk.

Rockowe koncerty, graffiti, komiksy, miejskie gry i filmy animowane – Powstanie Warszawskie w szybkim tempie stało się elementem popkultury. Projekty Muzeum Powstania Warszawskiego spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem młodzieży, a jak oceniają je sami powstańcy?

- W Polsce zaczynają się dziać jakieś dziwne rzeczy. Dziennikarze śledczy zaczynają się stawać celem specsłużb - mówił w TVN24 europoseł Ryszard Czarnecki, który uważa, że sprawą dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego powinna zająć się speckomisja.

Do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku trafiły dwa takie same anonimy w sprawie łapówki, jaką miał miał wręczyć sopocki biznesmen Sławomir Julke - podaje na swojej stronie internetowej "Rzeczpospolita".

14-letni Piotr Gęca z Krasnegostawu (lubelskie) omal nie przypłacił życiem błędu lekarzy. Przez kilka miesięcy zmagał się z potwornym bólem brzucha. Lubelscy medycy nie potrafili postawić prawidłowej diagnozy - nawet "po otwarciu" chłopca, podczas operacji wyrostka, nie zauważyli, że chłopiec ma nowotwór. Udało się to dopiero warszawskim lekarzom.

Loty wszystkimi dwunastoma dwuosobowymi myśliwcami F-16, które ma na wyposażeniu polska armia, zostały wstrzymane. To wynik poniedziałkowego awaryjnego lądowania jednej z takich maszyn na Okęciu.

W poniedziałek prezydent Lech Kaczyński wybiera się na urlop na polskim wybrzeżu. W prezydenckiej rezydencji na Helu wolny czas spędzi na lekturze i spacerach.

- Postanowienie sądu w sprawie aresztu dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego zawiera poważne błędy - argumentuje obrońca dziennikarza Roman Giertych. I wytyka sądowi najważniejszy: - Postanowienie nie określa terminu, kiedy areszt miałby się skończyć. Karnista, którego zapytał tvn24.pl, mówi: - To rzeczywiście poważne uchybienie sądu. A prokuratura zapowiada, że jeszcze zastanowi się, czy Sumlińskiego aresztować.

Silvio Berlusconi odwiedzi jesienią Polskę - podały źródła dyplomatyczne w Rzymie. To będzie pierwsza oficjalna wizyta premiera Włoch nad Wisłą. Wciąż nieznane są szczegóły jego pobytu.

Resztę życia 39-letnia Elżbieta M. spędzi w więzieniu - postanowił Sąd Okręgowy w Tarnowie. Kobieta skazana została za zabójstwo ponad dwa lata temu przypadkowo napotkanej 8-letniej dziewczynki. Wyrok nie jest prawomocny.