Pięć osób podejrzanych m.in. o handel narkotykami, włamania, fałszerstwa i nielegalna dystrybucję alkoholu aresztowała dziś wspólnie podkarpacka policja i Straż Graniczna.

W tym roku kapituła medialnej nagrody Niptel doceniła pracę dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, posła PiS Jana Ołdakowskiego. Jak napisano w uzasadnieniu, doceniono w szczególności jego wkład w stworzenie i promocję muzeum.

14 sierpnia ma zapaść wyrok w procesie o zakażenie żółtaczką kilkudziesięciu pacjentów stacji dializ w Ostrowie Wlkp. Prokurator żąda dla oskarżonych pracowników stacji kar wieloletniego więzienia. Sąd stwierdził dziś, że podejrzani mogą poczekać na wyrok w domu.

Walka służby zdrowia o wyższe zarobki nie ustaje, ale zmienia formę. Związek lekarzy zapowiada, że nie przerwie jej ani ewentualna zmiana rządu, ani wcześniejsze wybory.

Prokuratura w Gliwicach sprzeciwia się umorzeniu śledztwa w sprawie neofaszystów z Zabrza. Umorzyć sprawę zamierzała prokuratura rejonowa, jednak jej przełożeni nakazali dodatkowe działania.

- Nie ma takiej możliwości, żeby na czele rządu PiS stanął ktoś inny niż Jarosław Kaczyński - zapowiada wicepremier Przemysław Gosiewski. Za to Samoobrona nie mówi "nie" dla propozycji LPR, by stworzyć rząd bez Kaczyńskiego, Giertycha i Leppera

Rodzice przedwcześnie urodzonego martwego dziecka przez trzy tygodnie walczyli ze szpitalem o wydanie zwłok. Dyrektor nie zna prawa - grzmi resort zdrowia.

Polska policja zatrzymała już dwóch z trzech zbiegów z rosyjskiego aresztu w Obwodzie Kaliningradzkim. Jednego z nich zatrzymano, bo wybił szybę w barze - dowiedział się portal tvn24.pl. Drugi starał się uciekać rowerem.

Posłowie i senatorowi Platformy dostali od władz partii zadanie: mają jeździć po wsiach i organizować spotkania z rolnikami - dowiedział się portal tvn24.pl. W ten sposób PO chce zdobyć rolniczy elektorat.

Prezydenta boli wojna między PO a PiS - powiedział w TVN24 Michał Kamiński, rzecznik Lecha Kaczyńskiego. Dodał jednak, że wątpliwa jest koalicja tych dwóch partii po wyborach.

Członkowie Samoobrony w obawie przed utratą pracy w agencjach rolnych nagle zachorowali. - To stres, a nawet depresja - tłumaczy rzecznik tej partii.

- Jedyną możliwością na stworzenie większości w parlamencie są rozmowy z PO - mówi "Rzeczpospolitej" wiceprezes PiS Adam Lipiński. - Ale chyba nikt nie wyobraża sobie dzisiaj, żeby takie rozmowy mogły być przeprowadzone - dodaje.

- Byłem śledzony przez CBA, ktoś sprawdzał pocztę elektroniczną mojego syna, a służby specjalne sprawdzały moje billingi telefoniczne - opowiada "Gazecie Wyborczej" Janusz Kaczmarek. Były szef MSWiA zaprzeczył w TVN24 , że to on był źródłem przecieku w sprawie akcji CBA.