Polska

33-latek w spódnicy i szpilkach uciekał przed policją

Polska

shutterstock.comPolicjanci, po pościgu, zatrzymali 33-latka

Kierowca w damskiej spódnicy i szpilkach, uciekający przed policyjnym pościgiem, a następnie jedzący piach w desperackiej próbie uniknięcia badania narkotesterem. Z takim wyzwaniem zetknęli się funkcjonariusze stargardzkiej policji.

W środę około godz. 1:00 policjanci próbowali zatrzymać samochód jadący ul. Gdańską w Stargardzie. Kierowca, chcąc uniknąć kontroli, gwałtownie skręcił w przecznicę. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg.

33-letni kierowca nie reagował na sygnały wzywające do zatrzymania się. Po pewnym czasie wjechał w przydrożne zarośla, porzucił auto i rzucił się do ucieczki na własnych nogach.

Gdy policjantom udało się go zatrzymać, zachowywał się agresywnie. Swoją szaleńczą ucieczkę tłumaczył zaś wstydem z powodu zamiłowania do przebierania się w damskie ciuszki. W chwili zatrzymania miał na sobie damską spódnicę i szpilki.

Policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w organizmie. Był trzeźwy, ponieważ jednak jego zachowanie odbiegało od normy, pojawiło się podejrzenie, że mógł zażywać środki odurzające.

Gdy funkcjonariusze spróbowali przebadać 33-latka narkotesterem, mężczyzna najadł się leżącego w pobliżu piachu. Do dalszych badań pobrano mu krew.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Jeśli zaś badania potwierdzą, że kierował samochodem po zażyciu narkotyków - dodatkowo za przestępstwo z artykułu 178a k.k, za co grożą nawet dwa lata więzienia.

Autor: MAC//rzw / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com

Pozostałe wiadomości