26-latek ukradł konto "super sprzedawcy"

Polska

Aktualizacja:
TVN24Fałszywy "super sprzedawca" wyłudził kilkadziesiąt tys

Na jednym z portali aukcyjnych, 26-latek z Łodzi, przejął konto tzw. super sprzedawcy. Od listopada 2010 roku udało mu się wyłudzić 50 tys. zł.

26-letni łodzianin wyłudził przez internet co najmniej 50 tys. zł. Posłużył się jednym z aukcyjnych portali internetowych, na którym ukradł konto tzw. super sprzedawcy. Mężczyzna oferował głównie telefony i konsole playstation. Ofiarami oszusta są mieszkańcy m.in. Łodzi, Warszawy, Suwałk, Poznania i Ostrowca Świętokrzyskiego. Zamawiali towary, które mimo wpłaconej gotówki nigdy do nich nie docierały.

Polskie IP

Łódzka policja otrzymywała pierwsze sygnały o nieuczciwym sprzedawcy już na początku 2011 roku. Przeprowadziła analizę połączeń, z której wynikało, że oszust posługiwał się polskimi adresami IP. Ustalono krąg podejrzewanych abonentów, a zebrane dowody skierowały policję na trop 26-letniego bezrobotnego łodzianina.

Ścigany listem gończym

Mężczyzna działał od listopada 2010 roku do stycznia 2011 roku. Już w marcu 2011 roku prokuratura chciała przedstawić mu zarzuty, jednak mężczyzna zniknął. Zarzuty miały dotyczyć oszustw oraz niszczenia danych informatycznych. Od czerwca 2011 roku 26-latek był poszukiwany listem gończym.

Oszust został zatrzymany w Trójmieście. Przewieziono go do Łodzi, gdzie miejscowa prokuratura postawiła mu 10 zarzutów. Został zatrzymany w areszcie na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24