Polska

1,5-roczny pobity chłopiec w szpitalu, rodzice zatrzymani

Polska

25-letni rodzice zatrzymani ws. pobicia dziecka
Lubelska policja/TVN24Rodzice zostali zatrzymani

W związku z pobiciem 1,5-rocznego chłopca policja zatrzymała jego 25-letnich rodziców z Chełma. Dziecko z poważnymi obrażeniami wewnętrznymi i urazem głowy trafiło do szpitala. Jego stan jest stabilny.

Dziecko ucierpiało, kiedy w środę nad ranem w jednym ze śródmiejskich mieszkań w Chełmie między rodzicami doszło do szarpaniny. Jak ustaliła policja, kobieta spożywała wcześniej alkohol.

Mężczyzna zeznał podczas wstępnego przesłuchania, że trzymał syna na ręku a matka dziecka dwukrotnie go uderzyła. Kilka godzin później 25-latek zawiadomił o zdarzeniu kuratora sądowego, która sprawuje nadzór nad rodziną. Ten wezwał pogotowie, a dyspozytor - policję.

Dziecko, po wstępnych badaniach, został przetransportowane śmigłowcem do szpitala w Lublinie. Zdiagnozowano u niego poważne obrażenia wewnętrzne i uraz głowy. Jego stan jest stabilny.

Rodzice chłopca trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że mają ograniczone prawa rodzicielskie. Oboje byli też notowani m.in. za kradzież oraz przestępstwa narkotykowe.

Teraz o ich losie zdecyduje prokurator i sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mac//gak / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lubelska policja

Pozostałe wiadomości