Polska

Wielki finał WOŚP. Tak wyglądało Światełko do Nieba

Polska

Wielki Finał WOŚP
Wielki Finał WOŚP tvn24
wideo 2/22

Kulminacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to tradycyjne Światełko do Nieba. O godz. 20 w dziesiątkach miast w Polsce odbył się pokaz fajerwerków. Na tvn24.pl mogli je Państwo oglądać dzięki transmisji na żywo.

Światełko do Nieba to coroczny kulminacyjny punkt finału WOŚP. O godz. 20 odbywa się pokaz fajerwerków w wielu miastach w całym kraju. W stolicy 25. WOŚP finiszuje na placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki. To tu wyrosło orkiestrowe miasteczko z imponującą sceną i dwoma ogromnymi, sferycznymi namiotami, w których zorganizowano studia telewizyjne.

Przez cały dzień 120 tysięcy wolontariuszy z puszkami na ulicach całego kraju i w wielu miejscach na świecie zbierało pieniądze na rzecz WOŚP. W całym kraju odbywały się charytatywne licytacje, koncerty, imprezy i happeningi.

CZYTAJ RELACJE Z FINAŁU NA TVN24.PL (CZĘŚĆ I)

CZYTAJ RELACJE Z FINAŁU NA TVN24.PL (CZĘŚĆ II) Finał jest relacjonowany na wszystkich kanałach Grupy TVN. Najwięcej informacji można zobaczyć na TVN, TTV, TVN24 oraz platformie Player.pl.

Światełko do Nieba w Białymstoku
Światełko do Nieba w Białymstokutvn24
Światełko do Nieba. Relacja z Poznania
Światełko do Nieba. Relacja z Poznaniatvn24

WOŚP gra od 25 lat

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce.

Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Głównym pomysłodawcą i realizatorem corocznego Finału WOŚP jest Jerzy Owsiak.

Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu 24 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 720 mln złotych.

Autor: kło/sk / Źródło: tvn24.pl

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości