Polska

"Centrum dowodzenia" WOŚP już gotowe

Polska

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP w TVN24
25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP w TVN24tvn24
wideo 2/22

W niedzielę rano rusza 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci oraz seniorów. "Letnia zadyma w trakcie zimy" - bo tak mówią o finale twórcy WOŚP - ma miejsce nie tylko w Polsce, ale i wielu miejscach na całym świecie. Partnerem i gospodarzem akcji jest Grupa TVN. Wy również możecie pokazywać przebieg finału. Wszystko dzięki Kontaktowi 24 oraz mediom społecznościowym. #WOSPwTVN24

07:43
Centrum dowodzenia WOŚP gotowe
Centrum dowodzenia WOŚP gotowetvn24
07:18

"Centrum Dowodzenia" WOŚP już gotowe. Scena, namiot-igloo i studio w bajkowym klimacie.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS NT. WOŚP

W niedzielną akcję włączy się aż 1600 sztabów w Polsce i 52 za granicą. Pieniądze do puszek będzie zbierać w sumie 120 tysięcy wolontariuszy.

Wszystko po to, by zgromadzić jak najwięcej funduszy na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Finał na antenach Grupy TVN

Akcję przez cały dzień będziecie mogli śledzić dzięki Grupie TVN, która jest partnerem i gospodarzem imprezy. Najwięcej informacji znajdziecie na TVN24, tvn24.pl, TVN, TTV oraz platformie Player.pl.

Finał oficjalnie wystartuje w "Dzień Dobry TVN" o godz. 8.30. TVN przez cały dzień będzie miał wejścia ze specjalnego studia WOŚP, pokaże "Światełko do nieba", licytacje złotych serduszek i sam finał.

TVN24 i portale będą na bieżąco informować jak przebiega zbiórka w całym kraju i poza granicami. Stacja odwiedzi dziewięć miast w Polsce. Na TTV będzie można natomiast zobaczyć kulisy akcji, relacje ze sztabów, koncerty oraz otwarcie biegu "Policz się z cukrzycą".

Dołącz relację i stwórz z nami wielką mapę orkiestrowych serc!

Wy również możecie relacjonować przebieg finału. Wasze relacje umieścimy na specjalnej mapie orkiestrowych serc tvn24.pl. To nie wszystko - będziecie mogli również zobaczyć swoje materiały na antenie TVN24.

SPRAWDŹ, JAK WSPÓŁTWORZYĆ MAPĘ ORKIESTROWYCH SERC

Stwórzmy wielką mapę orkiestrowych serc! | Igor Kohutnicki/WOŚP

Wyjątkowe aukcje i nie tylko

Jak co roku, trwają też już internetowe licytacje przedmiotów i ofert przekazanych przez znanych darczyńców.

Tym razem na aukcjach charytatywnych w serwisie aukcje.wosp.org.pl (prowadzonym przez Allegro) pojawił się m.in. quad należący do Rafała Sonika, możliwość zjedzenia kolacji w towarzystwie Magdy Gessler czy lekcja jazdy konnej z Piotrem Kraśką. WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

Prezenty od gwiazd TVN 24 na aukcjach WOŚP
Prezenty od gwiazd TVN 24 na aukcjach WOŚPTVN 24

W tym roku telewizyjna transmisja z finału umożliwi także zorganizowanie unikatowych form wsparcia akcji, jak prowadzona na wizji Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców (czyli tzw. licytacja złotych serduszek i złotych kart telefonicznych).

W dniu Finału odbędzie się również 11. Bieg WOŚP. Tym razem biegniemy pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy".

W Warszawie 5 tys. uczestników przebiegnie 5 kilometrów ulicami centrum miasta, a za pieniądze uzyskane z pakietów startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą oraz materiały do nauki pierwszej pomocy (fantomy).

Poza stolicą Bieg odbędzie się dodatkowo w kilkudziesięciu innych miastach Polski.

- 120 tysięcy wolontariuszy prowadzić będzie zbiórkę w Polsce i na całym świecie - Fundacja przygotowała dla nich 180 tysięcy kolorowych skarbonek - dla darczyńców wpłacających pieniądze dla WOŚP wyprodukowano 35 milionów naklejek - serduszek - 1000 wydarzeń na wydarzenia.wosp.org.pl ważne liczby

Autor: ts,kb//tka / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości