Polska

22-latek usiłował rozjechać policjantów

Polska

Aktualizacja:
Komenda Stołeczna PolicjiUciekał bo nie miał prawa jazdy

Sześć zarzutów, w tym za próbę rozjechania policjantów na służbie, usłyszy 22-letni kierowca BMW Adrian N., który dwukrotnie nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, a w trakcie ucieczki staranował dwa radiowozy i zaparkowane na poboczu renault.

Do zatrzymania szczególnie groźnego pirata drogowego doszło w nocy w rejonie Otwocka podczas prowadzonej przez komendę akcji „ Nie daj szansy złodziejowi”. Kierujący BMW , 22 – letni kierowca Adrian N. nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Próbował rozjechać policjantów

Policjanci nie odpuścili i udali się w pościg za bmw, którego kierowca w pewnym momencie wjechał w ”ślepą uliczkę” . Nawet to nie było w stanie skłonić 22-latka do zakończenia ucieczki.

Niewiele myśląc, ruszył z impetem w kierunku jednego z policjantów, któremu na szczęście udało się odskoczyć i uniknąć groźnego potracenia.

Ucieczki ciąg dalszy

Determinacja 22-latka była tak duża, że już po chwili, ruszając z piskiem opon i taranując radiowóz, udało mu się wyjechać. Inni funkcjonariusze poinformowani o piracie drogowym zagrodzili mu jeszcze drogę na nieodległej ulicy, jednakże i tu Adrian N. torując sobie drogę ucieczki, wjechał wprost w nastawiający mu drogę radiowóz, a następnie ruszył na podbiegających do BMW policjantów.

Zawzięty pirat drogowy na glebie

Tym razem auto nie odjechało jednak daleko, bo po chwili drogę zagrodziły mu dwa kolejne radiowozy. Adrian N. próbował jeszcze wymknąć się z blokady jadąc chodnikiem, lecz nie odjechał daleko. Wtedy jeden z policjantów siłą otworzył drzwi i wyciągnął kierowcę na zewnątrz.

Adrian N. został zatrzymany, był trzeźwy. Swoją szaleńczą jazdę chciał wytłumaczyć faktem, że przed rokiem odebrano mu prawo jazdy za jazdę po pijanemu. Dziś mężczyzna stanie przed prokuratorem. Usłyszy najprawdopodobniej aż 6 zarzutów, za jazdę pomimo zakazu prowadzenia pojazdów, uszkodzenie trzech samochodów, w tym dwóch radiowozów oraz narażenie zdrowia i życia funkcjonariuszy.

Policjanci wystąpią z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Stołeczna Policji

Pozostałe wiadomości