Polska

2 mln katolickich surferów

Polska

TVN24Polacy coraz częście zaglądają na ka katolickie strony www

Coraz więcej osób odwiedza w sieci serwisy katolickie. - Gdyby św. Paweł miał Web 2.0 korespondowałby z Koryntianami, Filipianami. Ba! Nie tylko by korespondował, on by prowadził na pewno blog - gdzie pojechał, z jakim się spotkał przyjęciem - mówi ks. Józef Kloch.

Z badań zaprezentowanych w czwartek przez Episkopat Polski jasno wynika, że z miesiąca na miesiąc mamy coraz więcej katolickich surferów.

Nie bez powodu swojego konto na Facebooku ma Benedykt VII, a klipy watykańskie można spotkać na YouTubie.

2 mln w sieci

Na dzień dzisiejszy polskie strony internetowe o tematyce religijnej odwiedza ponad 2 mln osób, a zainteresowanie tą tematyką stale rośnie. Zdecydowanie częściej niż mężczyźni strony odwiedza płeć piękna, mieszkańcy wsi oraz osoby w wieku 15-24 lata.

Ranking stron www

Szczególnym upodobaniem cieszą się witryny: opoka.org.pl, Tygodnika Powszechnego, tygodnik.onet.pl, wiara.pl i Kai.

Z badań, jakie przeprowadziła firma Polskie Badania Internetu, widać wyraźnie, że z 17 mln wszystkich internautów 2,2 mln stanowią osoby przeglądające witryny o zawartości religijnej.

Internet religijny goni internet ogólny

- Możemy śmiało powiedzieć, że internet religijny goni internet ogólny – podkreśla prezes PBI Andrzej Garapich.

Ogółem 13 procent internautów spędza miesięcznie na stronach religijnych 800 tys. godzin. Najwięcej część grupy stanowią osoby z wykształceniem: średnim (34 proc.) i podstawowym (31 proc.). Zdecydowanie rzadziej wyższym (23 proc.) i zawodowym (12 proc.).

Grupę najliczniejszą spośród badanych, biorąc pod uwagę miejsce zamieszkania, stanowią mieszkańcy wsi (29 proc.).

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości