Polska

17 proc. Polek nie myje się codziennie

Polska

TVN24Badanie: Polki myją się nie za często

8 procent w ogóle nie używa dezodorantu, prawie jedna trzecia nie widzi potrzeby depilacji, a jedna na siedem Polek myje włosy raz w tygodniu lub rzadziej – wynika z sondażu TNS OBOP dla marki Rexona.

Niezbyt pochlebne dla Polek rezultaty badania przedstawił „Newsweek”. Wynika z niego, że o ile z myciem rąk mieszkanki kraju nad Wisłą nie mają problemów (99 procent robi to kilka razy dziennie, choć 1 procent 3-5 razy w… tygodniu), to pozostała higiena pozostawia wiele do życzenia.

Przykładowo aż 14 procent Polek myje włosy raz w tygodniu lub rzadziej, a raz dziennie – tylko 24 procent. Zdaniem dermatologów to zdecydowanie za rzadko: zbyt oszczędne stosowanie szamponu może prowadzić do powstawania krost bakteryjnych i łojotoków, a w konsekwencji do wypadania włosów.

Jeszcze gorzej jest z prysznicem całego ciała: aż 17 procent Polek nie bierze go codziennie, z czego 3 procent raz w tygodniu lub rzadziej, a 2 procent – wcale! Co czwarta respondentka twierdzi też, że w ogóle nie używa specjalnych preparatów do higieny intymnej. To z kolei grozi grzybicą pochwy i łatwiejszym zarażaniem się brodawczakami czy chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Jedna piąta Polek nie używa dezodorantu codziennie

Nie najlepiej jest też z używaniem dezodorantów. O ile 80 procent Polek używa go przynajmniej raz dziennie, to aż 8 procent nie stosuje go wcale, a 4 procent raz w tygodniu. Zęby tylko raz dziennie myje 7 procent, a 1 na sto Polek pasty i szczoteczki nie stosuje w ogóle.

Wreszcie depilacja: co prawda prawie jedna trzecia (29 procent) deklaruje, że depiluje się przynajmniej 2 razy w tygodniu, ale żadnej formy depilacji nie stosuje nawet więcej (31 proc.) badanych.

Źródło: "Newsweek"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości