Polska

15-letnia zazdrość na ławie oskarżonych

Polska


Nawet na 25 lat może trafić do więzienia 16-letnia dziś Jagoda B. Przed sądem staje jako oskarżona o próbę zabójstwa o sześć lat starszej mieszkanki Łodzi. Jak tłumaczy, ciężko ją pobiła z zazdrości o chłopaka.

We wtorek przed łódzkim sądem rozpoczął się proces Jagody B., która jest sądzona jak osoba dorosła. Dziennikarze nie mogą przysłuchiwać się rozprawie, bowiem sąd z uwagi na młody wiek oskarżonej utajnił jej przebieg. Dziennikarze usłyszeli tylko akt oskarżenia.

Wszystko wydarzyło się rok temu na jednym z łódzkich osiedli. Piętnastoletnia wówczas Jagoda B. razem ze swoją koleżanką biły, kopały po całym ciele i twarzy 21-letnią Jolantę M. Nastolatki także uderzały jej głową o kuchenkę gazową.

To na tym osiedlu rok temu doszło do tragedii TVN24

Jagoda B. była przekonana, że ofiara ma romans z jej chłopakiem.

Na skutek pobicia Jolanta M. do końca życia będzie kaleką. Ma sparaliżowaną prawą połowę ciała. - Rokowania nie są najlepsze - enigmatycznie mówi Magdalena Strzelecka-Niziołek, pełnomocnik poszkodowanej.

Nie miała łatwego życia

- Wychowywała się w domu dziecka. Jest zdana tylko na siebie. Nie ma nikogo i jej życie w ogóle jest trudne - przekonuje obrońca oskarżonej Ilona Juśkiewicz.

Wspólniczka Jagody B. została skazana na trzy lata więzienia TVN24

Sąsiedzi do tej pory nie wierzą w to co się stało rok temu. - Wiem o tym, że uciekała z domu. Moje córki, które ją znały mówiły, że nie jest to osoba konfliktowa - wspomina jedna z mieszkanek osiedla, gdzie doszło do tragedii.

Jagodzie B. grozi 25 lat więzienia. Koleżanka Jagody B., która razem z nią katowała ofiarę, odsiaduje wyrok trzech lat więzienia.

Źródło: TVN24, PAP