Polska

15-latka postrzelona z wiatrówki

Polska

Aktualizacja:
TVN24Nie każdej wiatrówki można używać bez pozwolenia

- Dziewczyna została postrzelona w udo z przez 24-letniego mieszkańca Ciążenia w woj. wielkopolskim. Jeździł z kolegą po tej miejscowości i celował z auta do przechodniów – poinformował oficer prasowy słupeckiej policji, Ryszard Wesołowski.

Chuligani jeździli bez wyraźnego celu po mieście. Samochodem kierował Mariusz K. Jego rówieśnik Łukasz Ś. strzelał w tym czasie przez otwarte okno do przechodzących ludzi.

W pewnym momencie wycelował w stronę spacerujących trzech 15-letnich dziewcząt, także mieszkanek Ciążenia. Padł strzał, który ugodził w udo jedną z nastolatek. - Rana okazała się na tyle głęboka, że trzeba było założyć szwy – wyjaśnił Wesołowski.

Policjanci bardzo szybko ujęli sprawcę.

- Mężczyzna został zatrzymany, za swój chuligański czyn będzie odpowiadał przed sądem w trybie przyspieszonym, grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Jego kolega, który samochodem kierował bez prawa jazdy, został ukarany grzywną w wysokości 500 zł – powiedział rzecznik policji.

Dodał, że prawdopodobnie Łukasz Ś. był pod wpływem alkoholu, ale ostatecznie wyjaśni to badanie krwi. Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę. Eksperci sprawdzą, czy ze względu na energię strzału na jej posiadanie nie jest wymagane specjalne pozwolenie.

Źródło: PAP/Radio Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: TVN24