Czy państwo powinno w pełni finansować leczenie i terapię osób ciężko chorych, czy jest to nierealne oczekiwanie? Wciąż pojawia się coraz więcej zbiórek organizowanych przez Polaków. - Należy dążyć do tego, aby takich zbiórek było jak najmniej - podkreślił były wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny. Przyznał jednak, że "co jakiś czas taka akcja jest potrzebna, żeby uświadomiła nam, gdzie jesteśmy, czego brakuje i jakie są oczekiwania". Dr n. farm. Leszek Borkowski był pytany o to, jak często się zdarza, że jest lek dla pacjenta, ale ze względu na cenę jest nieosiągalny. - Często. I to są koszmarne rozmowy - przyznał. - Mamy w Polsce bardzo dużo super rozwiązań w ochronie zdrowia, ale one są warte tyle, co zużyty papier toaletowy. Nie ma ustalonych pewnych źródeł finansowania - zaznaczył.