Zbigniew Ziobro przebywa w Stanach Zjednoczonych. - Były minister jest osobą ściganą, która rozpaczliwie usiłuje wymknąć się wymiarowi sprawiedliwości - zauważył Dariusz Mazur w pierwszej części programu "Tak jest" w TVN24. - Ma chwilową przewagę, wynikającą z faktu, że uzyskał ochronę u prorosyjskiego Viktora Orbana i w ostatniej chwili, kiedy na Węgrzech doszło do zmiany rządów, udało mu się wyjechać do innego kraju - komentował wiceminister sprawiedliwości. Jak ocenił, Ziobro najprawdopodobniej otrzymał na Węgrzech tzw. paszport genewski, zapewniający ochronę i umożliwiający przekraczanie granic m.in. uchodźcom. - Zakładam, że były minister uzyskał normalną wizę w USA. Nie mogą potwierdzić, że znalazł się tam na podstawie decyzji prezydenta Donalda Trumpa - dodał gość TVN24.