Amerykańskie wojska pozostaną w Polsce - zapewnił wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. W programie "Rozmowa Piaseckiego" Rafał Leśkiewicz z kancelarii prezydenta przekonywał, że to efekt relacji Karola Nawrockiego z Donaldem Trumpem. Jak przypomniał, już 3 września prezydent miał usłyszeć od Trumpa gwarancję, że obecność amerykańskich sił w Polsce nie zostanie ograniczona. Czy w obliczu ostatnich napięć i dyskusji o obecności wojsk USA w naszym kraju prezydent próbował ponownie kontaktować się z Donaldem Trumpem? – Nie było takiej potrzeby - odpowiedział krótko Leśkiewicz.<br/> <br/> <br/><strong>Kluczowe wątki rozmowy: </strong><br/>- Obecność amerykańskich wojsk w Polsce<br/>- Będzie kolejne weto do ustawy w sprawie kryptowalut?<br/>- Nowi członkowie KRS. Wśród nich Łukasz Piebiak, związany z aferą hejterską <br/>- Co z referendum prezydenta?<br/>