17-latek wjechał hulajnogą przed samochód. Skończyło się na potłuczeniach i mandatach

Elbląg. 17-latek na hulajnodze wjechał pod samochód
Elbląg. 17-latek na hulajnodze wjechał pod samochód
Źródło zdj. gł.: KMP w Elblągu
Niebezpieczna sytuacja na jednej z ulic Elbląga. 17-latek wjechał hulajnogą na przejście dla pieszych wprost przed samochód. Doszło do zderzenia, ale na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

Na nagraniu opublikowanym przez policję widać, jak 17-latek na hulajnodze z dużą prędkością wjeżdża na pasy i uderza w niego nadjeżdżający samochód.

- Kierujący potrącił go, ale na szczęście na potłuczeniach się skończyło - podał nadkomisarz Krzysztof Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych na ulicy Sienkiewicza w Elblągu
Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych na ulicy Sienkiewicza w Elblągu
Źródło zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Policjanci ukarali 17-latka dwoma mandatami w wysokości 1,5 tysiąca złotych za spowodowanie kolizji oraz 500-złotowym za brak uprawnień do kierowania hulajnogą, gdyż nie posiadał karty rowerowej.

- Rodzice zobowiązali się do pokrycia szkody w aucie - dodał policjant.

Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych na ulicy Sienkiewicza w Elblągu.

Źródło: tvn24.pl
Czytaj także: