Najnowsze

Poczuł się źle na posiedzeniu rządu. Zmarł po przewiezieniu do szpitala

Najnowsze

Autor:
mtom
Źródło:
PAP
Poczuł się źle na posiedzeniu rządu. Zmarł po przewiezieniu do szpitala
Poczuł się źle na posiedzeniu rządu. Zmarł po przewiezieniu do szpitala

W wieku 61 lat zmarł w Abidżanie Amadou Gon Coulibaly, premier Wybrzeża Kości Słoniowej i kandydat rządzącej partii Zrzeszenie Republikanów (RDR) w jesiennych wyborach prezydenckich.

Amadou Gon Coulibaly, nazywany AGC, wrócił w miniony czwartek z Francji, gdzie przez dwa miesiące leczył się w szpitalu kardiologicznym. Poczuł się w środę źle na posiedzeniu rządu i został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

Jak pisze AFP, śmierć Gona Coulibaly'ego może wywołać zamieszanie w rządzącym bloku RHDP, w skład którego wchodzi RDR. Blok ten musi go zastąpić innym kandydatem w wyborach prezydenckich, które są uważane za kluczowy test stabilności w kraju będącym największym producentem kakao na świecie.

Rządzący obecnie prezydent Alassane Ouattara zwyciężył w 2010 po raz pierwszy w wyborach prezydenckich, pokonując Laurenta Gbagbo, co doprowadziło do krótkiej wojny domowej, w której zginęło ok. 3 tys. osób.

Ouattara wyznaczył Gona Coulibaly'ego na kandydata na prezydenta z ramienia RHDP w marcu po ogłoszeniu, że nie będzie ubiegał się o trzecią kadencję.

Autor:mtom

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości