Włamali się do mieszkania. Ukradli telewizor, drapaki i kota

Autor:
ib/gp
Źródło:
Policja Wrocław
Policja odzyskała skradzionego kota (materiał z 28.07.2021)
Policja odzyskała skradzionego kota (materiał z 28.07.2021)Policja Wrocławska
wideo 2/3
Policja WrocławskaPolicja odzyskała skradzionego kota

28-letnia wrocławianka już straciła nadzieję, że skradziona przez włamywaczy ukochana kotka do niej wróci. Sprawą zajęli się kryminalni, którym udało się odzyskać zarówno zwierzę, jak i jego ulubione drapaki.

Kryminalni z komisariatu przy ulicy Grunwaldzkiej prowadzili sprawę kradzieży mienia. Z mieszkania zniknęły elementy wyposażenia, duży telewizor, drapaki dla kota, ale co najgorsze dla lokatorki - jej kotka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Odzyskany kot i drapaki

W wyniku pracy operacyjnej policjanci odnaleźli telewizor w jednym z miejscowych lombardów. Dalsze czynności, o których policja szczegółowo nie informuje, pozwoliły ustalić domniemanych sprawców kradzieży. 38-latek i 34-latek zostali zatrzymani. Policjanci odnaleźli też zaginione zwierzę.

Kot wrócił do swojej właścicielkiPolicja Wrocławska

- Funkcjonariusze, gdy tylko ujawnili skradzione drapaki oraz samą mruczkę, natychmiast wsiedli z nią do radiowozu i pojechali do mieszkania jego właścicielki. Wrocławianka straciła już wszelkie nadzieje, że jej kotka odnajdzie się cała i zdrowa. Kiedy policjanci zapukali do drzwi, smutek natychmiast minął, a w oczach pojawiły się łzy szczęścia na widok całej i zdrowej kociej przyjaciółki, za którą tak mocno tęskniła - przekazuje Aleksandra Rodecka z biura prasowego wrocławskiej policji.

Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży mienia, za co grozi do pięciu lat więzienia. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Policjanci odzyskali również drapakiPolicja Wrocławska

Autor:ib/gp

Źródło: Policja Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Policja Wrocławska

Pozostałe wiadomości