19-latek dźgnięty nożem w szyję na stołecznych bulwarach. Dwie osoby zatrzymane

Najnowsze

Autor:
mp//now
Źródło:
tvn24.pl
Straż Miejska WarszawaStraż miejska zatrzymała podejrzewanych o atak z użyciem noża

Na Bulwarach Wiślanych 19-latek został dźgnięty nożem w szyję. Strażnicy miejscy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o atak. - Podejrzanie strażników wzbudziło ich nerwowe zachowanie i niespójne tłumaczenie. Przy jednym z nich znaleziono składany nóż - poinformowała straż miejska.

Jak podał Jerzy Jabraszko z referatu prasowego stołecznej straży miejskiej, sytuacja miała miejsce w piątek późnym wieczorem. - Strażnicy miejscy z Oddziału Specjalistycznego patrolowali nadwiślańskie bulwary. Około godziny 21.50 podbiegł do nich młody mężczyzna, który poinformował, że jego kolega został dźgnięty nożem w szyję - relacjonował Jabraszko.

Nieopodal funkcjonariusze zauważyli rannego. - Na pobliskim murku siedział mężczyzna z krwawiącą raną z lewej strony szyi. Wezwano pogotowie ratunkowe. Jeden ze strażników założył opatrunek na ranę i uciskał ją do przyjazdu karetki - przekazał Jabraszko. I dodał, że ranny 19-latek ostatecznie został zabrany do szpitala.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Strażnicy miejscy zatrzymali podejrzewanych o atak z użyciem nożaStraż Miejska Warszawa

"Mężczyźni zostali ujęci"

W tym czasie drugi z funkcjonariuszy ustalił świadków zdarzenia i przekazał rysopisy sprawców innym patrolom. Około 15 minut później jeden z nich zauważył dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi. - Podejrzanie strażników wzbudziło ich nerwowe zachowanie i niespójne tłumaczenie. Mężczyźni zostali ujęci. Obaj są mieszkańcami stolicy. Młodszy ma 16 lat, starszy - 23 - doprecyzował Jabraszko. Jak zaznaczył, przy starszym strażnicy znaleźli składany nóż.

- Wezwano jeszcze jedną załogę straży miejskiej i patrol policji. Ujęci mężczyźni zostali rozpoznani przez świadków i przekazani policji - podsumował strażnik miejski.

Przy jednym z zatrzymanych strażnicy znaleźli składany nóżStraż Miejska Warszawa

Autor:mp//now

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska Warszawa