Zatrucie czadem na Podkarpaciu, nie żyje 62-letni mężczyzna

Autor:
ms
Źródło:
tvn24.pl
Do zdarzenia doszło w miejscowości Grzęska w powiecie przeworskim na Podkarpaciu
Do zdarzenia doszło w miejscowości Grzęska w powiecie przeworskim na PodkarpaciuGoogle Maps
wideo 2/8
Google MapsDo zdarzenia doszło w miejscowości Grzęska w powiecie przeworskim na Podkarpaciu

62-letni mężczyzna zmarł najprawdopodobniej z powodu zatrucia tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło w piątek około szóstej rano w miejscowości Grzęska niedaleko Przeworska na Podkarpaciu. Straż pożarna apeluje o sprawdzanie instalacji grzewczych i montaż czujek tlenku węgla.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, pomieszczenie, w którym przebywał 62-latek opalane był piecem kaflowym. - Rano jeden z domowników po wejściu do pomieszczenia, w którym przebywał mężczyzna zauważył, że nie daje on oznak życia. Na miejsce wezwano załogi straży pożarnej i pogotowia. Niestety, pomimo podjętej akcji reanimacyjnej życia 62-latka nie udało się uratować - relacjonuje asp. szt. Justyna Urban, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

- W budynku strażacy wykryli duże stężenie czadu. Źródłem tego toksycznego gazu najprawdopodobniej był piec kaflowy służący do ogrzewania tego domu - informował w piątek rano brygadier Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

W budynku, jak informuje Betleja, znajdowały się jeszcze trzy osoby. - Wszystkie zdołały opuścić budynek, nic im się nie stało - mówi nam rzecznik podkarpackich strażaków.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Nie udało się uratować życia mężczyzny, który najprawdopodobniej zatruł się tlenkiem węgla. Tomasz Flak/KP PSP Przeworsk

"Apelujemy o sprawdzanie przewodów kominowych i wentylacyjnych"

W tym roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do ponad 150 interwencji związanych z obecnością tlenku węgla w domach i mieszkaniach, pięć osób zmarło, a 34 z objawami zatrucia trafiło do szpitali. 

- Sezon grzewczy dopiero się rozpoczyna, dlatego apelujemy o sprawdzanie przewodów kominowych i wentylacyjnych oraz o zlecenie sprawdzenia urządzeń, które na co dzień będą nam służyły do ogrzewania naszych domów i mieszkań - mówi Betleja. 

Rzecznik podkarpackich strażaków przypomina też o instalowaniu w domach i mieszkaniach czujek tlenku węgla i dymu. - To niedrogie i łatwe w instalacji urządzenia, które mogą uratować nam życie - podkreśla Marcin Betleja. 

Autor:ms

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Flak/KP PSP Przeworsk

Pozostałe wiadomości