Najnowsze

Uwaga na kondolencyjnych naciągaczy

Najnowsze

Aktualizacja:
zlozkondolencje.plPrzed złożeniem kondolencji warto dobrze przeczytać regulamin

Kiedy większość Polaków trwa w żałobie po tragicznej śmierci 96 osób, w tym pary prezydenckiej, znajdują się i tacy, którzy próbują zbić na niej fortunę. Księga Kondolencyjna Polaków - tak szumnie nazywa się serwis - obiecuje wydrukowanie kondolencji, ale za ponad 30 zł brutto.

ZGINĄŁ PREZYDENT POLSKI

Przed naciągaczami przestrzegają nasi internauci za pośrednictwem platformy Kontakt TVN24.

Pod adresem internetowym www.zlokondolencje.pl znajduje się strona, na której można złożyć swoje kondolencje w związku z tragedią pod Smoleńskiem. Na taki przynajmniej serwis wygląda.

Księga?

Internauci znajdą na nim formularz, w którym mogą wpisać treść swojej wiadomości i podpisać się pod nią. Dowiadują się również, że wpis zostanie wydrukowany w Historycznej Księdze Kondolencyjnej, a ta ma być codziennie wystawiana przed Pałacem Prezydenckim.

Po wpisaniu kondolencji, użytkownik dowiaduje się, że aby zostały wysłane, on musi wcześniej wysłać SMS-a i poczekać na kod, który umożliwi zamieszczenie wiadomości.

Drogi SMS

Kiedy jednak internauta kliknie w umieszczony drobną czcionką odnośnik do regulaminu serwisu, okaże się, że usługa nie jest darmowa. Koszt wysłania SMS-a to aż 25 zł netto, czyli 30,50 brutto.

Płatności serwisu obsługuje firma działająca na Komorach.

PRAWDZIWE KONDOLENCJE ZŁOŻYSZ TUTAJ

ONI ZGINĘLI - LISTA

Źródło: Kontakt TVN24

Źródło zdjęcia głównego: zlozkondolencje.pl

Pozostałe wiadomości