Najnowsze

Strzelanina na sylwestrowej imprezie w USA. Trzy osoby zginęły, cztery są ranne

Najnowsze

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Mississippi w USA
Google EarthMississippi w USA

Na sylwestrowej imprezie w Gulfport w stanie Mississippi w USA na kilka minut przed końcem 2021 roku padły strzały. Jak podały lokalne władze trzy osoby zginęły, a cztery zostały ranne. Ofiary mają od 22 do 28 lat.

Jak powiedział szef miejscowej policji Chris Ryle, na razie nikogo nie aresztowano w tej sprawie, po części dlatego, że śledczy układają w całość chaotyczne relacje z przebiegu zdarzeń, w trakcie których z kilku pistoletów wystrzelono ponad 50 pocisków. Wskazał też, że ludzie, którzy widzieli strzelaninę i niektórzy z rannych, nie chcą współpracować z organami ścigania. - Rozumiem ich mentalność. Nie chcą być postrzegani jako kapusie. Ale mamy anonimową linię telefoniczną, na którą zapraszamy - powiedział Ryle podczas sobotniej konferencji prasowej. - Pistolety, narkotyki, alkohol – to przepis na katastrofę – dodał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Od 22 do 28 lat

Policja nie jest pewna, ile osób było na imprezie na świeżym powietrzu, kiedy zaczęła się strzelanina. Funkcjonariusze oszacowali, że mogło być ich kilkadziesiąt, ale "ludzie biegali we wszystkich kierunkach, gdy policjanci przyjechali na miejsce" - wyjaśnił szef lokalnej policji. Ofiary są w wieku od 22 do 28 lat.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości