Ukraina walczy. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
tm//rzw
Źródło:
PAP

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa 137. dzień. Siły ukraińskie odparły rosyjskie ataki na kilku kierunkach, w tym słowiańskim i donieckim. Sztab Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podkreśla, że utrzymuje się niebezpieczeństwo ataków rakietowych i lotniczych z terytorium Białorusi. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin. 

> "Siły ukraińskie odparły rosyjskie ataki na kilku kierunkach, w tym słowiańskim i donieckim" – poinformował w sobotę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

> Jak przekazała strona ukraińska,, na kierunku słowiańskim siły rosyjskie użyły artylerii, chcąc podjąć próbę przesunięcia się w kierunku Izium-Słowiańsk, a lotnictwo rosyjskie atakowało w okolicach miejscowości Czepil i Bohorodyczne. Siły ukraińskie odparły wszystkie próby szturmu w kierunkach Dowhenke-Kransopole i Pasika-Dołyna, zmuszając napastnika do wycofania się. Siły rosyjskie zaminowały zdalnie część drogi w pobliżu Wełykiej Komyszuwachy.

> Na kierunku donieckim siły rosyjskie ostrzeliwały pozycje ukraińskie oraz miejscowości w pobliżu linii frontu, a także przeprowadziły zwiad przy użyciu drona w okolicy Kramatorska. Siły ukraińskie udaremniły rosyjską próbę natarcia w kierunku Zołotariwka-Werchniokamjanske. Natomiast na kierunku siewierskim siły rosyjskie przy użyciu lotnictwa szturmowego zaatakowały okolice Wołodymyriwki w obwodzie sumskim.

> Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podkreśla, że utrzymuje się niebezpieczeństwo ataków rakietowych i lotniczych z terytorium Białorusi.

> Ukraińskie siły minują niebezpieczne odcinki granicy z Białorusią i instalują tam zapory inżynieryjne.

> Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że w ciągu ostatniej doby siły rosyjskie uderzały w Mikołajów, Charków, Krzywy Róg, powiaty obwodu zaporoskiego. - Uderzano w osiedla mieszkaniowe - całkowicie świadomie, celowo - w zwykłe budynki, obiekty cywilne, ludzi - podkreślił.

> Wołodymyr Zełenski zwolnił pięciu ambasadorów ukraińskich, w tym ambasadora w Niemczech Andrija Melnyka. Poza dyplomatą z placówki w Berlinie, zwolnieni zostali także ambasadorzy na Węgrzech, w Norwegii, Czechach i Indiach.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm//rzw

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości