Najnowsze

Tymochowicz padł ofiarą prowokacji?

Najnowsze


Piotr Tymochowicz trafił do praskiego komisariatu. Policyjni eksperci poszukiwali pedofilskich treści w jego komputerach. Bezskutecznie. Czyżby Tymochowicz padł ofiarą prowokacji? - stawia pytanie "Super Express".

- Zatrzymali Piotra, bo przygotowywał Leppera do wywiadów w mediach - powiedział "SE" bliski znajomy Tymochowicza. Wczoraj w "Super Expressie" Lepper nie tylko wyznał, że zdradzał żonę z prostytutką, ale opowiedział też o próbach, jakie podejmował premier Kaczyński, aby podporządkować sobie media. Według Leppera, służby specjalne miały sprawdzać okoliczności uzyskania koncesji przez Polsat oraz pochodzenie pieniędzy przeznaczonych na założenie telewizji TVN. Szef Samoobrony twierdził też, że agencje rządowe miały zajmować się inwigilowaniem znanych dziennikarzy. Według informatorów "SE" Lepper przygotowywał się z Tymochowiczem do opowiedzenia o tych rewelacjach w telewizyjnym programie "Teraz my!" w TVN.

Współpracownicy Andrzeja Leppera twierdzą, że chce on nagłaśniać w kampanii wyborczej sprawę spółki Telegraf oraz różnych fundacji, związanych ze środowiskiem politycznym braci Kaczyńskich. Według szefa Samoobrony, były one źródłem finansowania PC - partii, z której wywodzą się prominentne osoby PiS-u, w tym premier Jarosław Kaczyński. Od znanego autora filmów dokumentalnych Lepper otrzymał kasetę filmową z nagraniem rozmowy z Grzegorzem Żemkiem, głównym oskarżonym w aferze FOZZ. Żemek ma wyjaśnić, na czym polegały przekręty w spółce Telegraf. Być może w komputerach Tymochowicza poszukiwano planów kampanii Leppera- pisze "SE".

Czeka nas brutalna kampania wyborcza. Asem w ręku Samoobrony ma być tzw. lista W. - esbecki dokument z lat 70. i 80. na temat prominentnych osób o homoseksualnej orientacji.

Źródło: "Super Express"

Pozostałe wiadomości