"Erekat spokojnie spędził noc, ale tego ranka jego stan się pogorszył i jest krytyczny"

Najnowsze

Autor:
mtom
Źródło:
PAP

Sekretarz generalny Organizacji Wyzwolenia Palestyny Saib Erekat został podłączony do respiratora z powodu pogorszenia stanu zdrowia. Chory na COVID-19 główny negocjator Palestyńczyków leży w izraelskim szpitalu.

"Erekat spokojnie spędził noc, ale tego ranka jego stan się pogorszył i jest krytyczny" - przekazała w oświadczeniu rzeczniczka prasowa szpitala w Jerozolimie, do którego w niedzielę przewieziono polityka. Dodała, że z powodu niewydolności oddechowej, pacjenta wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej i podłączono do respiratora.

Erekat jest jednym z najważniejszych doradców prezydenta Palestyny Mahmuda Abbasa, sprawował także wysokie funkcje przy boku jego poprzednika - Jasera Arafata. Polityk jest jednym z najbardziej znanych przywódców palestyńskich na świecie i od dekad uczestniczy w negocjacjach pokojowych z Izraelem.

Ze względu na poprzednie problemy zdrowotne palestyński negocjator jest szczególnie zagrożony koronawirusem - trzy lata temu przeszedł transplantację płuc, co osłabiło jego układ odpornościowy.

Autor:mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tobias Kleinschmidt/WIkimedia CC BY 3.0