Najnowsze

Prymus Donald Tusk

Najnowsze


"Miodowy miesiąc" gabinetu Donalda Tuska trwa już blisko pięć miesięcy - pisze "Rzeczpospolita", prezentując wyniki swego sondażu oceniającego dotychczasową działalność premiera i rządu.

Aż 87 procent Polaków uważa, że szef rządu pozytywnie wpływa na wizerunek Polski za granicą. Odmiennego zdania jest tylko 9 proc. badanych. 4 proc. nie ma w tej kwestii zdania.

Tyle samo głosów - po 45 proc. - zyskały odmienne oceny rządzenia w kraju. Wedle jednej - rząd Tuska dobrze sobie radzi z rozwiązywaniem konfliktów społecznych, wedle drugiej - nie panuje nad społecznymi protestami.

72 proc. ankietowanych jest dumnych, że Donald Tusk jest szefem polskiego rządu, nie ma takich odczuć 25 proc.

Według 71 proc. premier jest skłonny do kompromisu w relacjach z prezydentem Lechem Kaczyńskim, a według 24 proc. - zazwyczaj prowokuje konflikty.

Zdaniem 73 proc. badanych koalicyjny rząd Donalda Tuska dba o interes narodowy, według 20 proc. - nie przywiązuje do niego wagi.

Dotychczasową działalność rządu pozytywnie ocenia 46 proc., negatywnie - 11 proc., a ani dobrze, ani źle - 42 proc.

40 proc. ankietowanych sądzi, że koalicyjny rząd realizuje przedwyborcze obietnice PO lub PSL, według 49 proc. - zapomniał o przyrzeczeniach składach w kampanii wyborczej.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Pozostałe wiadomości