"Musisz się pokłonić". Księżniczka Charlotte pouczała księcia George'a, jak się zachować podczas pogrzebu

Autor:
jdw//az
Źródło:
royal.uk, Today, tvn24.pl,

Po poniedziałkowym pogrzebie królowej Elżbiety II w social mediach popularność zdobywa nagranie, na którym siedmioletnia księżniczka Charlotte podpowiada swojemu bratu, jak się zachować podczas tej oficjalnej uroczystości. 

Moment, który uchwyciły kamery, ukazuje królewskie rodzeństwo stojące w pobliżu Łuku Triumfalnego Wellingtona. Księżniczka Charlotte oraz książę George oczekiwali na przeniesienie trumny zmarłej 8 września królowej Elżbiety II do karawanu. W pewnym momencie córka księcia Williama i księżnej Kate zwróciła się w stronę brata i poinstruowała go, by się pokłonił.

Księżniczka Charlotte od najmłodszych lat przestrzega protokołu

Księżniczka Charlotte przyszła na świat 2 maja 2015 roku w Londynie. Jest drugim, po George’u, dzieckiem Williama i Kate. W tym roku, w związku z przeprowadzką rodziny do Adelaide Cottage, wraz z braćmi rozpoczyna naukę w prestiżowej szkole Lambrook, w której niegdyś uczyli się wnukowie królowej Wiktorii. Wcześniej księżniczka pobierała edukację w Thomas’s Battersea w Londynie.

 

CZYTAJ TEŻ: Książęta George, Louis i księżniczka Charlotte idą do nowej szkoły. Ma 25-metrowy basen i pole golfowe

Siedmioletnia księżniczka jest bardzo dobrze obeznana z królewskim protokołem. Zdarza jej się pomagać w tej kwestii swojemu starszemu o dwa lata bratu, księciu George'owi. W czerwcu, podczas platynowego jubileuszu królowej, gdy śpiewany był hymn, zauważono, jak dyskretnie dała znać bratu, by zdjął rękę z poręczy balkonu i przybrał odpowiednią pozę. 

Z kolei w czerwcu tego roku, w czasie uroczystej parady wojskowej, wydanej z okazji urodzin królowej Zjednoczonego Królestwa, księżniczka przypomniała zasady królewskiego protokołu swojemu młodszemu bratu księciu Luisowi. Czterolatek zaczął entuzjastycznie machać do zgromadzonych tłumów. Charlotte ujęła jego dłoń i położyła ją na kolanie młodziutkiego księcia.

Edukacja księcia George'a

Książę George też bierze lekcje etykiety, choć może nie jest tak pilnym uczniem jak siostra. Uczy się zasad protokołu królewskiego oraz savoir-vivre. Jego edukacja jest bardzo staranna. W wieku trzech lat zaczął uczestniczyć w zajęciach Westacre Montessori School w Norfolk. Rok później został uczniem szkoły Thomas's Battersea w południowym Londynie.  W obecnej szkole Lambrook będzie miał między innymi możliwość grać w golfa i krykieta. Już teraz planuje się też przyszłość następcy tronu. W 2026 r. książę George ma rozpocząć naukę w Eton, gdzie studiował przed laty książę William.

ZOBACZ TEŻ: Dyskretne gesty księcia Harry'ego i Meghan Markle. "Chciał być pewien, że czuła się komfortowo"

Autor:jdw//az

Źródło: royal.uk, Today, tvn24.pl,

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości