Najnowsze

"Pajęczyna". Joanna Kulig: takiej roli jeszcze nie grałam

Najnowsze

Autor:
tmw
Źródło:
tvn24.pl
"Pajęczyna" to najnowsza propozycja serialowa produkcji Player Original
"Fakty po południu""Pajęczyna" to najnowsza propozycja serialowa produkcji Player Original

"Pajęczyna", czyli najnowszy serial produkcji Player Original, miał swoją premierę we wtorek. W środę odbyła się konferencja prasowa z udziałem gwiazd i twórców serialu. Joanna Kulig zwróciła uwagę, że to rola jakiej wcześnie nie grała.

"Pajęczyna" to kolejna nowość od Player Original. Akcja serialu toczy się równolegle w dwóch przestrzeniach czasowych: w roku 1978 oraz w 2010. To historia inspirowana mało znanymi faktami z późnego PRL-u. W szczycie epoki gierkowskiej rozwijany był polski program atomowy. 

Dzieciństwo Kornelii Titko (Joanna Kulig), odważnej naukowczyni, obdarzonej niezwykłą pamięcią, zniszczyła przedwczesna śmierć rodziców oraz starszej siostry, która zginęła w wypadku samochodowym. Matka Kornelii - Teresa - była wybitnym fizykiem jądrowym. W gierkowskim programie nuklearnym pełniła rolę prawej ręki jego twórcy - generała profesora Grzegorza Giedrowicza. Po latach w życiu Kornelii - specjalistki od zachowań pająków - pojawia się tajemniczy mężczyzna. Twierdzi, że był niegdyś oskarżony o zabójstwo jej siostry. Kobieta rozpoczyna prywatne śledztwo.

"Pajęczyna". Joanna Kulig o roli Kornelii Titko

- Takiej roli jeszcze nie grałam: naukowiec na skuterze, który prowadzi śledztwo. Są więc elementy serialu kryminalnego. I nie jest to rola śpiewana - mówiła podczas środowej konferencji prasowej Kulig. Wspominała, że bardzo dobrze pracowało jej się z twórcami serialu, "było dużo prób czytanych, ciągle coś zmienialiśmy w tym scenariuszu".

W serialu wystąpili między innymi: Eryk Lubos, Michalina Olszańska, Anna Radwan, Mateusz Banasiuk, Szymon Bobrowski, Marek Kalita, Andrzej Grabowski, Mirosław Baka, Edyta Olszówka oraz Wojciech Wysocki.

Joanna Kulig w "Pajęczynie"TVN Grupa Discovery

- Sam pamiętam czasy Edwarda Gierka. Budził ambiwalentne uczucia: z jednej strony było fajnie, bo miało się paszport w domu lub na wyciągnięcie ręki, z drugiej - były to czasy, jakie były. A dlaczego zagrałem Gierka? Bo jeszcze go nie grałem i chciałem spróbować, jak to jest - stwierdził Andrzej Grabowski.

Nowe odcinki w każdy wtorek po północy tylko w Playerze.

Dariusz Suska o serialu "Pajęczyna"
Dariusz Suska o serialu "Pajęczyna"TVN24

Autor:tmw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN Grupa Discovery

Pozostałe wiadomości