Najnowsze

Oskarżeni o homofobię na indeksie

Najnowsze


Zarówno politycy prawicy jak i lewicy znaleźli się na indeksie homofobów sporządzonym przez portal gaylife. pl - donosi "Życie Warszawy".

– Zbliżają się wybory parlamentarne. Chcemy przygotować nasze środowisko do dokonania świadomego wyboru, więc tworzymy listę osób, które szkodziły naszej sprawie – wyjaśnia Ryszard Marek, inicjator akcji.

Na indeksie znajdą się politycy znani z wypowiedzi szkalujących gejów i lesbijki. Będą to między innymi Roman Giertych i Wojciech Wierzejski (LPR) oraz Ryszard Legutko (PiS). Dużą szansę wciągnięcia na listę mają również Lech i Jarosław Kaczyńscy. Pierwszy w czasie, gdy był prezydentem Warszawy zabronił organizacji Parady Równości, drugi – zdaniem stołecznych homoseksualistów – prowadzi otwartą walkę z ich środowiskiem np. poprzez powoływanie do rządu homofobów.

Lista gejowskich przeciwników będzie być może zawierać również nazwiska Anity Błochowiak i Wojciecha Olejniczaka z SLD. Ich kandydatury zgłosił znany warszawski działacz Szymon Niemiec. – Olejniczak podczas Parady Równości 2006 powiedział dosłownie: „środowiska gejowskie nie zgłaszały żadnych postulatów dotyczących związków partnerskich, a więc Sojusz nie będzie się tą tematyką zajmował”. Anitę Błochowiak nominuję za sprawę czerwonych skarpetek – argumentuje Niemiec. Podczas obrad komisji śledczej ds. afery Rywina posłanka powiedziała o gejach: „pedały”.

Olejniczak jest zaskoczony tym, że znalazł się w rankingu. – Nie pamiętam takiej swojej wypowiedzi. Być może jest ona wyrwana z kontekstu, bo zapewniam, że homofobem nie jestem – powiedział "ŻW". Podobnego zdania jest Anita Błochowiak. – To chyba jakieś nieporozumienie. Za moją niefortunną wypowiedź sprzed kilku lat przeprosiłam już środowiska gejowskie – mówi posłanka.

Źródło: Życie Warszawy, PAP

Pozostałe wiadomości